Program przeznaczony dla księgowości.

Zakładając własną firmę, każdy z przedsiębiorców musi podjąć decyzję dotyczącą sposobu prowadzenia działu księgowego i sposobu opodatkowania swojej firmy. Dzięki podatkowej księdze przychodów i rozchodów, przedsiębiorca może odnotowywać sytuacje gospodarcze które zachodzą w jego przedsiębiorstwie. Podatkowa księga przychodów i rozchodów służy do ustalenia dochodu lub straty danego podatnika, za pomocą chronologicznego zestawienia przychodów i poniesionych kosztów z tytułu prowadzonej firmy. Wysokość podatku dochodowego dokonuje się wedle zasad ogólnych – czyli skali podatkowej albo podatku liniowego.

księgowa

Autor: John Davis
Źródło: http://www.flickr.com
Przepisy narzucają formę jak i sposób prowadzenia podatkowej Kpir. Pośród najpopularniejszych metod prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, wyróżnia się: ręczne wpisy operacji gospodarczych; komputerowy program dla księgowych oraz księga przychodów i rozchodów on-line.Aby zaoszczędzić czas, stres oraz pozbyć się nieścisłości, związanych z ręcznym rejestrowaniem sytuacji gospodarczych, można zastanowić się nad komputerowym prowadzeniem kpir, który w sposób prosty dokona spisu sprzedaży, kosztów oraz dokona podstawy opodatkowania. Program Kpir online link referencyjny to łatwa, komfortowa i intuicyjna usługa. Zintegrowany pakiet programów, w jednej aplikacji dostarcza wszelakich niezbędnych funkcji do całkowitej obsługi firmy – od zarządzania sprzedażą produktów i usług, przez gospodarkę magazynową, a skończywszy na obsłudze księgowości KPiR. Prosty w obsłudze interfejs pozwala w prosty sposób wystawiać faktury i rachunki, odnotowywać koszty i płatności, generować sprawozdania finansowe spółek, znajdź tutaj dokumenty i wiele innych.
przy komputerze

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Program ten jest znany na rynku księgowo-podatkowym, już od 25 lat i poprawia pracę małych i średnich przedsiębiorstw jak i biur księgowo – podatkowych.Program polecany jest dla przedsiębiorstw, w których używana jest mała księgowość: Księga Przychodów i Rozchodów albo Ryczałt Ewidencjonowany. Na rynku to jedyny program księgowy, który można samodzielnie skonfigurować. Można wybrać np.: kpir, ZUS składki, Zdobądź więcej info środki trwałe, faktury VAT, kilometrówkę. Za sprawą tego jest przydatny dla każdego przedsiębiorstwa bez względu na sposób księgowania.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie interesującego? Ekstra, ta strona www (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/laboratorium-badawcze-i-uslugi-testowania) z pewnością okaże się dla Ciebie pożyteczna, ponieważ przeczytasz na niej wiele podobnych danych.

Program jest często aktualizowany i zgodny z obowiązującym prawem. Oprócz tego można też skorzystać z bezpłatnego szkolenia, które ułatwia wdrożenie do programu.