Zakupy on-line kontra tradycyjne

Sprawunki w sieci internetowej rozwijają się w bardzo prędkim tempie. Każdego roku przybywa e-kupujących na całym globie. W naszym kraju zaś, coraz to więcej klientów najpierw wybiera wyroby w realu, natomiast potem kupuje je w internecie. Dlaczego tak się dzieje i kiedy dobrze jest skorzystać z klasycznego sklepu, a kiedy powinniśmy sięgnąć po artykuły z półki wirtualnej?

Czy trend na e-zakupy może zaszkodzić marketom stacjonarnym? W tej chwili w naszym kraju działa ponad 12 tys. sklepów internetowych i codziennie przybywa nowo powstałych. Dodatkowy wpływ na przyrost zainteresowania sprawunkami internetowym ma to, iż dostęp do internetu ma już ponad połowa dorosłych rodaków. Przez internet nabywamy już nie tylko ekwipunek elektroniczny, stroje, kurtka robocze, buty ochronne (zobacz zabezpieczenia ppoż w asortymencie Mercor) ale też coraz częściej jedzenie.

zakupy przez internet

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polacy kupują w internecie głównie z dwóch przyczyn. Po pierwsze dlatego, że chcą w prędki jak też wygodny sposób zakupić artykuły, których nie są w stanie zakupić nigdzie indziej. Po drugie towary dostępne w sieci internetowej częstokroć są tańsze od tych dostępnych w tradycyjnych marketach. Mimo, iż najogromniejszą grupę e-nabywających stanowią osoby młode trzydziestolatkowie z większych aglomeracji, to najszybciej wzrasta grupa tych z obszarów poza miejskich. Są to osoby, które często nie mają dostępu do wielkich centrów handlowych i szukają opcjonalnych podejść, by kupić trudno dostępne towary. Zobacz też

Z ekspertyzy TNS Polska przeprowadzonego na początku roku 2013 wypływa, iż powyżej 13 mln Polaków powyżej 14 roku życia regularnie odwiedza sklepowe wirtualne półki. Do tradycyjnego sklepu wybierają się przede wszystkim osoby dojrzałe oraz starsze. Od kilku lat można jednocześnie dostrzec coraz to liczniejsze familijne „wycieczki” po galeriach handlowych, które są częstokroć jedynym pomysłem na weekendową przyjemność. Z tej przyczyny zakupy w realu dla coraz większej grupy ludzi, to często metoda na spędzenie wolnego czasu jak też zapewnienie pociechom dodatkowej zabawy, którą oferują duże centra handlowe.

Polscy e-konsumenci najczęściej poszukują w sieci internetowej: odzień, obuwia, pachnideł i kosmetyków a także filmów i muzyki.

Zainteresował Cię ten artykuł? Cieszymy się. Może zapragniesz także przeczytać nowe frapujące informacje? Musisz tylko wejść na łącze do www i voila.

Odwiedzane są także wyspecjalizowane sklepy w których niektórzy kupują na przykład buty ochronne bądź tarcze do cięcia. Za sprawunki w sieci zdecydowanie zwykle płacimy e-przelewem .