Właściwe żywienie pupila

Odpowiednie odżywianie jest istotne nie tylko dla ludzi, ale także dla naszych pupilów. Podobnie jak ludzie, psy też posiadają swoje ulubione smaki, które w wyższym stopniu preferują od pozostałych. Kluczowymi elementami pożywnymi są białka, węglowodany, tłuszcze, także mikroelementy i witaminy.

Każdy psiak jest poszczególnym przypadkiem i prawidłową dietę możemy dopasować na podstawie obserwacji. Znaczenie ma tutaj nie tylko jego waga, wiek, czy rasa, lecz również predyspozycje do alergii i nietolerancji poniektórych komponentów. Odrębnej karmy potrzebuje wielki, dojrzały czworonóg, a odmiennej psiaczek. Dla maluchów zbilansowaną dietą powinna być karma brit junior. Taką karmę charakteryzuje przede wszystkim powiększona zawartość mięsa. Jej szczególna receptura mieści celowo dobrane zioła, oraz owoce, jakich obecność reguluje właściwości karmy.

Szczenięta ras dużych, to pieseczki, jakie błyskawicznie rosną. Aby się prawidłowo rozwijać, posiadać odpowiednio rozwinięte mięśnie i zdrowy system kostny, wymagają w karmie białka niezwykle wysokiej jakości. Takie właściwości ma naturalnie karma brit junior. Perfekcyjna liczba antyoksydantów znajdujących się w tej suchej karmie dla szczeniąt dba o zdrowie komórek i chroni czworonoga przed wczesnym starzeniem się.

Dojrzały czworonóg winien konsumować raz, lub dwa razy dziennie. Istnieją sytuacje kiedy karmienie przebiega inaczej, ale o tym postanawia weterynarz. Posiadacze piesków wielokrotnie popełniają błędy żywieniowe. Kiepsko zbilansowana dieta może prowadzić do otyłości, braków składników mineralnych i rozwoju różnych schorzeń. Aby temu zapobiec, wystarczy że karma Bosch będzie głównym pożywieniem dla naszego ulubieńca. Więcej szczegółów znajduje się na stronie – .

Piesek

Autor: Carol VanHook
Źródło: http://www.flickr.com
Należy ostrożnie podchodzić do przeróżnych suplementów diet, gdyż czasami zdołają wyrządzić więcej szkody aniżeli pożytku. Prawidłowo skomponowana i dobrana dieta winna zaspokoić wszystkie potrzeby psa, bez aplikowania leków. Trzeba mieć na uwadze, że dieta ma znaczenie nie tylko na zdrowie cielesne psa, ale też na jego nastrój i postępowanie. Karma Bosch jest tak dobrana, żeby zaspokoić zapotrzebowanie pieska we wszelkie konieczne składniki.