Giełda Papierów Wartościowych okazją na wzrost swoich zysków

Na pewno wielu z nas marzy o własnej firmie. Często mamy znakomite pomysły, mamy wiarę, że na pewno nam się powiedzie i w związku z tym będziemy mieli dużo gotówki. I obecnie coraz więcej ludzi na taki biznes się decyduje. Z początku zwykle wszystko rozwija się prawidłowo, lecz po pewnym czasie, dużo biznesmenów czuje brak funduszy na rozwój. Bo ciężko jest uzyskać odpowiedni zysk, szczególnie gdy firmę rozpoczęliśmy niedawno. Co robimy w takich wypadkach?

Giełda w Tokio

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com
Zwykle kierujemy się do do banku, gdzie zaciągamy kredyt. Lecz banki zanim udzielą kredyt, dokładnie zanalizują nasz wniosek. I możemy pożyczki nie uzyskać. Czy znaczy to, że nasz biznes nie ma prawa się rozwijać? Jasne że nie. Są bowiem alternatywne sposoby na zdobywanie gotówki niezbędnych do rozwoju firmy.

Niesamowicie interesuje Cię poruszana w tym artykule tematyka? Jeżeli tak, to dodatkowo kliknij ten odnośnik i zdobądź cenne szczegóły.

Jednym z takich źródeł finansowania jest rynek NewConnect. Co to jest? Jest to alternatywny rynek akcji. Funkcjonują na nim średnie oraz niewielkie firmy, które nie mogą dostać się na podstawowy rynek. I na pewno wielu posiadaczy swoich firm myśli jak wejść na NewConnect? Spora część z nich boi się, że jest to tak samo skomplikowane co wejście na podstawowy rynek. W rzeczywistości jest to dużo łatwiejsze. Formalności jakie należy zrobić są dużo łatwiejsze, podobnie jak i sporo zmniejszone są tu koszty – link do strony.

Lecz aby uzyskać z emisji akcji jak najwięcej środków, dobrze jest poprosić o poradę kogoś, kto robi to na co dzień. Autoryzowany doradca NewConnect może dzięki swoim działaniom bardzo zwiększyć ilość uzyskanych środków (więcej informacji). A przecież tego właśnie oczekujemy emitując nasze akcje. To właśnie takowy specjalista doradzi nam czy zaoferować nasze akcje ludziom prywatnym, czy może lepsza będzie dla nas oferta publiczna. Wspomoże on w przygotowaniu niezbędnych do debiutu dokumentów. Dzięki doradcy, po prostu szybciej i z mniejszym kosztem zaoferujemy nasze udziały. Także ważna, może być współpraca z agencją PR. To ona ma szansę zaproponować naszą propozycję wśród ewentualnych inwestorów, którzy kupią nasze akcje. Agencja takowa zadba o dobry wizerunek firmy.

Czy warto więc się zaistnieć na rynku NewConnect? Dla sporej ilości firm, może okazać się rozwiązanie idealne. Oprócz uzyskanych środków firma będzie bardziej znana w „branży”, co na pewno przełoży się na ilość klientów. A to doprowadzi do wyższych zysków, czego za każdym razem chcą właściciele firm.