Jak rozliczyć się z fiskusem przez internet

To ostatnia chwila, aby wysłać PIT za zeszły rok. Najwygodniej zrobimy to z pomocą oprogramowania, które pozwoli nam nie tylko poprawnie wypełnić PIT, ale też przekazać go elektronicznie do urzędu fiskalnego. Program PIT można pobrać z witryny WWW swego urzędu skarbowego.

pity

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo wielu z nas zwleka do ostatniej chwili z wysłaniem rocznego rozliczenia podatku od osób fizycznych. To błąd, zwłaszcza gdy w ostatnich dniach kwietnia przymuszeni jesteśmy ustawić się w długim ogonku do okienka pocztowego albo US, ponieważ nie pomyśleliśmy o wysłaniu PIT-a przez internet. Owa dogodna formuła wypełnienia i posłania PIT-a bez wychodzenia z mieszkania jest realna za pośrednictwem programu dedykowanego rozrachunkom deklaracji rocznych. Już dziś zobacz dodatkowe informacje. Wielu podatników z pewnością pamięta olbrzymie ogonki ustawiające się w urzędach pocztowych w ostatnim dniu składania deklaracji podatkowych. Na skutek opcji przesyłania dokumentów przez internet kolejki się zmniejszyły, a my nie musimy nawet opuszczać mieszkania, żeby dopełnić formalności z fiskusem. Korzyści jest jednak więcej. Zwłaszcza jeśli rozliczenia podatków nie zlecamy do biura księgowego, tylko szykujemy je samodzielnie. Programy komputerowe poprowadzą nas praktycznie za rękę. Podpowiadają, które dane i gdzie musimy wprowadzić, a także weryfikują, czy wszystkie potrzebne pola zostały przez nas dobrze wypełnione. Zmniejsza to ryzyko popełnienia błędu, co może skutkować koniecznością składania korekty formularza oraz oczywiście stresującym kontaktem z urzędem fiskalnym.

rozliczenie podatku przez net

Autor: Bas Evers
Źródło: http://www.flickr.com

Rozlicz PIT przez internet. Im rychlej wyślesz e-deklarację pit-37, tym rychlej uzyskasz zwrot podatku! Decydując się na posłanie deklaracji przez sieć internetową, ustrzeżemy się jednego z najczęstszych błędów.https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plWejdź na: ten serwis. Przez wiele lat podatnicy przesyłający PIT-y tradycyjną pocztą zapominali podpisać deklarację! W przypadku deklaracji przekazywanych elektronicznie podpis jest zbyteczny. Miast tego, w celu weryfikacji podatnika wystarczy podać kwotę przychodu z deklaracji składanej w zeszłym roku, a po posłaniu deklaracji odebrać e-mail z Urzędowym Poświadczeniem Odbioru, będącym dowodem na to, że dostarczyliśmy deklarację fiskalną w terminie. Im szybciej, tym lepiej. Pod koniec czasu składania rocznych deklaracji swoje zeznania podatkowe wysyła mnóstwo osób. Jeśli przysługuje nam zwrot, musimy na niego dłużej czekać. Im wcześniej więc poślemy nasz PIT, tym prędzej dostaniemy zwrot nadpłaconych podatków.