Pielęgnacja pojazdu i środki do czyszczenia tapicerki i lakieru

Każdy kto ma swój własny samochód pragnie, żeby jeździło się nim dobrze oraz by wyglądał ciągle jak nowy. Z tego powodu co jakiś czasami poddajemy nasz samochód generalnemu czyszczeniu wewnątrz i z zewnątrz.

pielęgnacja samochodu

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Środki chemiczne do pielęgnacji auta są dostępne w wielu sklepach. W obliczu mnóstwa produktów ciężko odnaleźć najlepszy dla naszego auta. Zaczynając od zwykłych szamponów do mycia, po specjalistyczne woski oraz preparaty do czyszczenia zabrudzonej tapicerki – wszystkie te produkty powinniśmy mieć w swoim garażu, gdy pragniemy na bieżąco troszczyć się o jego wygląd. Jeżeli chodzi o pielęgnowanie auta z zewnątrz, ważne jest by wszystkie gąbki czy też ściereczki były wykonane z materiałów, które nie porysują lakieru. Najlepsze będą miękkie ściereczki z mikrofibry, przykładowo firmy Smartwax. W sklepach z akcesoriami do pielęgnacji samochodów można znaleźć przeróżne produkty Smartwax, między innymi wosk do samochodu czy też środki do mycia felg. Jakkolwiek zakupienie ich związane jest z wyższymi kosztami, będzie to inwestycja na przyszłość – nasze pojazd będzie zawsze wyczyszczony, a czas jego eksploatacji wydłuży się za zasługą odpowiedniej pielęgnacji.

Nie można zapominać o wnętrzu auta.do serwisu autora – więcej na temat -Tapicerka łatwo ulega zabrudzeniu, wycieraczki mogą się niszczyć, a kokpit często jest zakurzony. Aby zapobiec tego rodzaju uszkodzeniom w środku auta należy stosować środki impregnujące, które utworzą warstewkę ochronną na częściach. W przypadku kokpitu ważne będzie zakupienie produktu, który zapobiega gromadzeniu się kurzu. W zależności od tego z jakiego materiału wykonana jest tapicerka takich produktów należy użyć. Inne produkty będą przeznaczone dla wnętrza ze skóry, inne do tapicerki materiałowej.

myjnia samochodowa

Źródło: http://www.morguefile.com/
Także możemy poddać auto generalnemu czyszczeniu zlecając to odpowiedniej firmie, jednak związane jest to z dużymi kosztami i czasem lepiej jest to zrobić samemu, produktami, które znamy oraz, że prawidłowo działają na tapicerkę oraz lakier naszego auta.

Konserwacja auta to bardzo istotna rzecz, która pozwala na wydłużenie jego trwałości. Troszcząc się samochód będziemy mogli cieszyć się idealnym lakierem oraz czystą tapicerką przez długi okres użytkowania.