Kiedy sufitowe źródło światła to za mało – czyli jakie lampki warto sprawić sobie do biura, łazienki i sypialni?

Ciepłe źródło światła przyda się szczególnie w październikowe, pochmurne dni. Sklepy proponują bogatą paletę lampek, adekwatnych do różnorakich wymogów klientów.

Osoby dużo pracujące przy komputerze, dobrze wiedzą, że wiszące oświetlenie często nie wystarcza. Warto zadbać o komfort dla oczu i ustawić przy komputerze alternatywne źródło oświetlenia. Niewielkie lampki biurkowe produkowane są w najróżniejszych modelach. W sklepach znajdą się i lampy w sam raz dla najmłodszych, jak i dedykowane dla dorosłych. Te dla dzieci często są lekkie, zrobione z plastiku, utrzymane w intensywnych barwach.

lampy

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Do biura albo miejsca pracy można z kolei nabyć stylowe lampki biurowe, najczęściej wytworzone z metalu. Koszty wahają się od 30 zł nawet do 200 zł. Także w łazienkach przydaje się alternatywne źródło światła. Lampy łazienkowe są niezwykle przydatne np. przy goleniu czy nakładania makijażu. Lampy łazienkowe mogą przybrać formę fantazyjnych kinkietów czy mini- reflektorków. Umieszczone na ścianie albo nad lustrem, ułatwią poranną toaletę (lampy łazienkowe – porównaj). Najczęściej wykonane są z metalowych elementów, dzięki czemu nadają się do każdego wystroju wnętrza. W marketach można pojedyncze lampy nabyć nawet za 40-50 zł. Zestaw małych reflektorków to już rzecz jasna większy koszt. Alternatywne źródło oświetlenia zawsze przyda się też na stoliku nocnym.

Lampy do sypialni okazują się nieodzowne przy czytaniu przed spaniem, czy oglądaniu telewizji. Można je też zapalić wcześnie rano, aby nie budzić męża śpiącego obok. Lampy do sypialni najczęściej mają odmienny model niż te biurowe. Są bardziej zdobne, często z eleganckim abażurem, ocieplającym jej światło.

Nie obawiaj sie, że informacji na opisywany temat nie znajdziesz, ponieważ są tutaj. Wystarczy wejść na sensowny serwis (https://multiinstal.pl/), który jest pod odnośnikiem.

W sklepach można kupić lampy o tradycyjnym fasonie, ale też bardziej ekstrawaganckie, czy tzw. włoskie – ozdobione ornamentami lub kryształkami. Ceny różnią się od 30 zł aż do nawet kilkuset.

Dobrze jest zatroszczyć się o swój wzrok i wesprzeć górne światło dodatkową lampą. W biurze czy pracy niezawodnie przydadzą się lampki biurkowe, z kolei w łazience – wiszące na ścianie kinkiety lub reflektorki sufitowe. Lampy do sypialni natomiast sprawdzą się na każdym nocnym stoliku, zwłaszcza podczas czytania przed snem.