Z jakich sprzętów korzystają zarządcy supermarketów, żeby chronić się przed kradzieżami

Hipermarkety wciąż cieszą się zainteresowaniem ze strony klientów. Przyczyną takiego stanu rzeczy są rzecz oczywista domowe oszczędności, bo na zakupy w takich sklepach nie wydajemy tyle monet, co na te zrobione w pobliskim jarzyniaku. Jednakże ogromne sklepy przyciągają nie tylko przyzwoitych klientów, ale także pospolitych złodziejaszków, a może nawet bandziorów, więc właściciele takich obiektów są zmuszeni troszczyć się tak o bezpieczeństwo ludzi, jak i produktów.

bramki obrotowe

Autor: John St John
Źródło: http://www.flickr.com
Niepoślednią rolę w zabezpieczeniach odgrywa współczesna elektronika. Na szczęście wartość takich urządzeń regularnie spada, zatem zakup np. kamer nie jest dużym wydatkiem. A jeśli już wspomnieliśmy o kamerach, to rozwińmy to zagadnienie. Monitoring świetnie się sprawdza i co więcej, nagranie stanowi ewidentny dowód popełnionego przestępstwa. Wymaga jednak zaangażowania dodatkowego pracownika, który będzie cały czas śledził akcję na miniaturowych ekranach.

zabezpieczenia - bramki obrotowe

Autor: Planka.nu STHLM
Źródło: http://www.flickr.com

Poruszanie się klientów po hali nie jest przypadkowe. Ta reguła obowiązuje szczególnie przy kasach, gdzie ruch w kierunku przeciwnym do wyznaczonego bywa najczęściej niemożliwy do wykonania. Niezwykle użyteczne okazują się bramki antykradzieżowe, które uniemożliwiają wyniesienie produktu, za który klient nie zapłacił. W miejscach, w których ruch powinien się odbywać jedynie w jedną stronę przydają się tzw. bramki obrotowe. Chociaż w sklepach raczej ich nie odnajdziemy, to znalazły one zastosowanie np. w toaletach na dworcach kolejowych.

Ochrona własnych interesów nie w każdym przypadku sprowadza się do zakładania specjalistycznych urządzeń. Szeroko pojęte bezpieczeństwo to również sprawdzanie sprzedawców i przeprowadzanych transakcji. Do tego celu zostały stworzone programy komputerowe nazwane esok – więcej na ten temat na tej stronie internetowej.

W zależności od zakupionej wersji, funkcje takiego systemu bywają mniej albo bardziej rozbudowane. Projektanci programu zadbali o to, żeby był on funkcjonalny i spełniał wszelkie oczekiwania zarządców obiektów handlowych, niezależnie od tego, jak wielki jest to budynek i ilu kasjerów zatrudnia. Co ważne, takie rozbudowane systemy mogą zostać skorelowane z urządzeniami takimi jak bramki obrotowe. To znacznie ułatwia wykonywanie obowiązków wybranym pracownikom.

Chodź tutaj i zobacz dodatkowe informacje w kontekście niniejszego wpisu. Zgłębisz w tamtym miejscu podobne publikacje, które zapewne Cię będą ekscytować!

Tak czy owak, esok mógł powstać dzięki kooperacji specjalistów w dziedzinie komputerowej i przedstawicieli obiektów różnego typu i to niekoniecznie tych handlowych.

Zobacz również –