W jaki sposób szukać swojego pierwszego w życiu zajęcia, jak najlepiej przygotować się do rozmowy

Po zakończeniu nauki na studiach albo w szkole absolwenci najczęściej stają przed problemem znalezienia pierwszego zatrudnienia. Pewne z tych osób czas ten chcą wykorzystać nie tylko na zdobywanie wiedzy i dobrą zabawę, lecz także na zdobycie jakiegokolwiek doświadczenia zawodowego. Nawet praca na kilka godzin w restauracji czy barze szybkiej obsługi może pozwolić na poprawienie budżetu, lecz daje również możliwość podania tego w CV, na co niejeden pracodawca zwraca baczną uwagę.

Rozmowa o pracę

Autor: iStock
Źródło: iStock
Zdecydowanie lepiej są widziane osoby, jakie były aktywne od tych, które się ograniczyły jedynie do nauki. Podczas nawet dorywczych zajęć młode osoby uczą się zasad organizacji pracy, uczą się odpowiedzialności, co im się bardzo później może przydać podczas szukania prawdziwego zajęcia. Niektórzy studenci posuwają się jeszcze krok do przodu i próbują znaleźć jakieś zajęcie w zawodzie, w którym chcieliby pracować.

Sprawdź tutaj – więcej zobaczysz w serwisie, który odnajdziesz na tamtej stronie. To są analogiczne wiadomości, więc niewątpliwie je także przekonasz się za użyteczne.

Przeważnie taka luźna praca może się skończyć przedłużeniem umowy, jeśli pracodawca będzie znał daną osobę, to dużo wygodniej będzie mu ją zatrudnić, jeśli będzie spełniać wymagania.

Źródło artykułu –

Na rozmowie o pracę

Autor: HEMMERSBACH
Źródło: HEMMERSBACH
Duża część absolwentów staje jednak przed koniecznością poszukania jakiegoś zajęcia, i z tego też powodu ślą oni dziesiątki niekiedy odpowiedzi na pojawiające się ogłoszenia i oferty. Jeżeli dostanie się zaproszenie na spotkanie, to należy mieć na uwadze, aby się do tego odpowiednio przygotować. O właściwym ubiorze raczej nie trzeba przypominać nikomu, powinno się również dowiedzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą być zadawane i pomyśleć nad odpowiedziami.

Czy omawiany wątek wpadł Ci w oko? Jeśli tak, to pójdź dalej (https://abk.pl/co-robimy/) i przeczytaj informacje, w które obfituje inny portal.

Na pewno należy choć trochę zapoznać się z firmą, do jakiej złożyło się aplikację, bo taka tematyka często pojawia się podczas rozmów o pracę. Wiele osób zapewne się też zastanawia, o co pytać na rozmowie o pracę, tu także należy wcześniej się zastanowić, czego ktoś by się chciał dowiedzieć od przyszłego pracodawcy. Na pewno można poruszyć kwestię organizacji pracy, godzin, w jakich się pracuje, oraz zasad wynagrodzenia i premiowania, bo przez to można będzie poznać lepiej firmę, do której się kandyduje – więcej tutaj.