Podjęcie decyzji o zakupie mieszkania jest problemem, zazwyczaj pojawia się wiele tematów i komplikacji

Wcześniej, czy później każdy dopada sprawa , zakupu własnego lokum. Samo postanowienie o kupnie mieszkania, pojawia się zazwyczaj szybko, dopiero później pojawiają się problemy. Pojawia się sporo pytań.

Głównie o tym, czy zakupić dom, czy zakupić lokal mieszkalny w bloku – a jeżeli już mieszkanie to jakiej wielkości. Czy

Pokój dla dziecka

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

chcemy zakupić własne gniazdko w centrum Wrocławia a może poza Wrocławiem a może w innej miejscowości czy też w obcym kraju. Jednym z ważniejszych zagadnień jest lokalizacja – przykład. Sporo można zmodernizować, przebudować już po nabyciu lokalu mieszkalnego ale z pewnością nie uda się zmienić jego lokalizacji.

Trzeba więc zweryfikować, czy budynek nie jest umiejscowiony przy ruchliwej ulicy, czy nie leży w pobliżu linii kolejowej etc. Niewątpliwie nie każdemu przeszkadza gwar, a niektórzy odbierają wręcz sąsiedztwo autostrady – o ile jest na nią wjazd czy torów kolejowych o ile w okolicy jest przystanek kolejowy, jako uzupełniający pozytywny aspekt. Sprawdzić te informacje można bez wątpienia na planie miasta, ale można się również wybrać pod przyszły blok, by uwierzytelnić albo wyeliminować naocznie pozostałe obawy. W stolicy Dolnego Śląska najłatwiej kupić mieszkanie 4 -pokojowe lub większe. Najszybciej z rynku znikają mieszkania 2 i 3 pokojowe o niewielkim metrażu i w średniej wartości. Lokale mieszkalne 2 i 3 pokojowe, nabywają zazwyczaj młode małżeństwa jako pierwsze swoje lokum.

Mieszkania 1 – pokojowe, są przedmiotem zainteresowania głównie inwestorów mających zamiar bezpiecznie zainwestować i mieć stały dochód z wynajmu oraz ludzi młodych, dla których zakup M2 jest sposobem na usamodzielnienie się i zamieszkanie „na swoim”. Wśród zakupujących mieszkanie 4 pokoje Wrocław – przykładowo: http://archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/landing-page-3/mieszkania-4-pokojowe, przeważają dwie zbiorowości. Pierwsza to osoby, które wraz z rozwijaniem rodziny, zbywają małe mieszkanie i dopłacając ze swych odłożonych funduszy lub zaciągniętego kredytu, przenoszą się do mieszkania o większym metrażu. Po drugie osoby, które podejmując decyzję o założeniu rodziny, zbywają swoje dotychczasowe dwa małe lokale mieszkalne i przekazują zdobyte fundusze na kupno jednego i większego lokalu mieszkalnego.