Jakie mamy rodzaje bram garażowych? Jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla naszych wymagań?

O garażu powinniśmy pomyśleć już w okresie projektowania domu. Na tym etapie najprościej będzie zaplanować je w ten sposób, by idealnie wybrać bramę garażową o standardowych wymiarach. To spowoduje, iż zaoszczędzimy większą ilość pieniędzy i nerwów w dalszej części inwestycji. Należy bowiem wiedzieć, iż jak o tym zapomnimy to na pewno później zapłacimy o wiele więcej, bo bramy wykonywane ma zamówienie posiadają bardzo oryginalne skrzydła, więc kosztują więcej.

Brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie mamy typy bram. Pierwszy ty to bramy rozwieralne, nazywane także skrzydłowe. Jest to najbardziej znane rozwiązanie, taki model podobny jest do zwykłych drzwi. Moga być jedno albo dwuskrzydłowe, choć ten pierwszytyp nie produkuje się seryjnie. Otwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zajmuje dość dużo miejsca, więc przeszkadza w parkowaniu. Powinniśmy więc między garażem a ogrodzeniem zostawić długi podjazd, najlepiej szerokość bramy plus długość samochodu.

Masz chęć poszerzyć swoją wiedzę na podobny temat? Zapraszamy więc do przejścia do nowej strony. Tam czeka na Ciebie dzisiejszy wpis (https://www.akumulator24.com.pl/porady.html).

Kolejny model to bramy uchylne płytowe.

Stosowane są przeważnie do garaży na jedno auto, bo ich zwyczajna szerokość nie zajmuje w sumie trzech metrów, a wysokość wynosi nie więcej niż 2,3 metra. Faktycznie niewiele jest firm, które produkują bramy uchylne o szerokości czterech-pięciu metrów. Konstrukcja takich bram może być dwojakiego rodzaju .

Nie czekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wątek, to czytaj również akumulatory żelowe warszawa następne informacje na ten materiał. Stworzyliśmy je dla Ciebie z chęcią.

Jedna z nich to płytowa o konstrukcji blachy usztywnionej stalowymi płaskownikami. Jej wierzchnią warstwę sprawuje bardzo często ocynkowana blacha stalowa, która jest pokryta poliestrem.

Kolejny rodzaj to konstrukcja ramowa. Jej najbardziej istotny trzon stanowi stalowa albo drewniana rama, jesteśmy w stanie nią wypełnić blachą stalową, która będzie pokryta poliestrem. Inny rodzaj – bramy segmentowe, są najlepsze do garaży, z jakich wyjeżdża się bezpośrednio na ulicę, ponieważ podczas otwierania nie wychodzą przed budynek, nie utrudniają więc manewrowania samochodem także na podjazdach łukowych.

Ostatni model – bramy rolowane są wytworzone z poziomych profili dwuściennych, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Połączone są na pełne lub perforowane zaczepy . Brama tego rodzaju rozwija się ze skrzynki która jest zawieszona bezpośrednio nad wjazdem do garażu, tak więc do jej zainstalowania wymagane jest przynajmniej 30 centymetrów z szerokości nadproża. Zakup bramy to powinna być przemyślana decyzja|, najlepiej zakupić w autoryzowanym punkcie, typu bramy garażowe Wiśniowski.