Parę słów o felgach. Jakiego typu dobrze jest stosować? Które się lepiej sprawują? Jak o nie dbać?

Moda na felgi aluminiowe rośnie w bardzo szybkim tempie i stanowi to całkiem pozytywne zjawisko. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne właściwe rozwiązanie dla naszego samochodu. Tradycyjne “stalówki” ciągle posiadają silne strony, o jakich nie możemy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica pomiędzy obręczami ze stali oraz tymi zrobionymi ze stopów aluminium, która dostrzegalna jest zaraz na początku to wygląd. Niestety, ale entuzjasta tuningu wizualnego nie może obejść się bez odpowiednio wybranych felg aluminiowych do swojego pojazdu. Takie koła sa w stanie odmienić każdego “kopciuszka” w samochód siejący zachwyt innych użytkowników dróg. Pod tym względem felgi stalowe tracą z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze posiadają inne zalety, które gwarantują im stałe miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to głównie niska cena zakupu takich kół i łatwość naprawienia. Tańsze modele felg aluminiowych coraz bardziej zachęcają swą ceną, lecz wciąż nie mogą poszczycić się zbliżoną trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jeżeli już przydarzy nam się zepsuć felgę, aż tak że wymaga ona naprawy, stalową obręcz możemy zazwyczaj zreperować z pomocą paru solidnych uderzeń młotkiem. Nie da się tego samego powiedzieć o droższym rodzaju felg, gdzie proces naprawy jest bardziej pracochłonny oraz wymagający specjalnego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg stalowych osłabia się z roku na rok, ale dopóki z naszych dróg nie zniknął wyrwy oraz przesadnie wysokie krawężniki, to nadal będą jedynym dobrym rozwiązaniem dla posiadaczy samochodów. ochrona – witryna w tym temacie

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
By samochodowe felgi znajdowały się w jak najlepszym stanie trzeba o nie dbać, świetnie nadaje się do tego typu zabiegów preparat do czyszczenia felg. Niektóre osoby sądzą, iż kosmetyki samochodowe stosowane są tylko wewnątrz pojazdu, lecz jeżeli chcielibyśmy zachować bardzo dobrą jakość felg, powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Przez to nasze felgi będą wyglądały doskonale, a nie ma chyba nic milszego dla właściciela samochodu, gdy ktoś zachwala jego pojazd. Tego typu preparaty są dostępne w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i w Internecie, nie ma w związku z tym trudności, żeby je zakupić.

Poczytaj również: