Jaka jest różnica pomiędzy kredytami dostępnymi w banku a prostymi pożyczkami oferowanym przez internet

Wielu ludzi w pewnym momencie staje przed potrzebą pożyczenia pieniędzy. Można to zrobić na różne sposoby, przykładowo niektórzy twierdzą, że dobrze się w takich przypadkach będzie sprawdzać rodzina i to właśnie do niej idą w przypadku kłopotów. Inni z kolei wolą się trzymać z różnych przyczyn od rodziny daleko, i zdecydowanie bardziej wolą pożyczyć pieniądze od kogoś obcego, nawet jeśli będzie się to wiązać z pewnymi wydatkami.

finanse

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Na finansowym rynku wiążącym się z pożyczkami i kredytami działają głównie banki, lecz coraz dużą rolę zaczynają mieć również firmy zajmujące się udzielaniem tak zwanych szybkich pożyczek. Obie te opcje mają jakieś zalety i wady, a same pożyczki mogą się różnić czasem decyzji i wydatkami, jakie trzeba będzie ponieść. Jeśli mówimy o kosztach, to dużo lepiej pod tym względem będą wypadać banki, w nich oprocentowanie jest na stosunkowo niskim poziomie, a dodatkowo można wziąć kredyt na dłuższy okres czasu. Przy niskich kwotach niektóre z nich zaczynają stosować procedury uproszczone, dzięki czemu takie bankowe pożyczki na dowód są raczej szybkie i proste do dostania.

Lecz wizyta w oddziale bankowym będzie się wiązać z koniecznością posiadania odpowiednich udokumentowanych dochodów, a oprócz tego dobrej historii w biurze informacji kredytowej. Niestety wielu ludzi takich kryteriów nie spełnia, a potrzebują oni pieniędzy, i to tego typu osoby

finanse

są najczęściej klientami firm oferujących szybkie pożyczki. W takim przypadku liczyć się należy z większymi wydatkami, ale za to formalności będą przebiegać bardzo sprawnie i szybko.

W wielu przypadkach taka pożyczka ekspres pożyczka chwilówka szczecin może być otrzymana nawet w ciągu kilku godzin, co w przypadku banków jest raczej niemożliwe. W dużej części firm pożyczkowych da się wszystko załatwić za pomocą internetu i telefonu, wystarczy przesłać skan dowodu osobistego i wypełnić wniosek. Weryfikacja dokumentów które się złożyło odbywa się szybko i sprawnie, i jeśli nie ma żadnych wątpliwości, to w szybkim czasie potrzebne pieniądze są przelewane na konto wnioskującej osoby.