Pomocne strony internetowe z wzorami i przykładami dokumentów, dla przyszłych i obecnych pracowników

Gdy jesteśmy osobami pracującymi z pewnością czasami potrzebujemy wypełnić różnego rodzaju dokumenty podatkowe bądź inne. Przeglądając strony internetowe możemy znaleźć wiele pomocnych wskazówek oraz wzorów dokumentów, które pomagają nam je poprawnie wypełnić.

dokumenty podatkowe

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

Kłopotem każdego pracownika jest uzupełnianie PIT. Wiele osób ma trudności z tym dokumentem, dlatego powstały różne strony w internecie, które w tym pomagają. Możemy zapoznać się ze wzorem uzupełniania czy też pobrać bardzo przydatny program jak również przesłać dokument przez internet. Jest to niezwykle szybkie oraz wygodne rozwiązanie, gdyż nie musimy stać w długich kolejkach w urzędzie. Przy uzupełnianiu dokumentu na pewno przyda nam się również dostępny w internecie kalkulator wynagrodzeń . Oblicza on dokładne wartości otrzymywanych pensji na podstawie uzupełnionych danych i wartości brutto-netto. Wypełnianie PIT stanie się wyjątkowo szybką procedurą a także można odpowiednio wcześnie oddać dokument, unikając długich kolejek.

Internet jest bardzo przydatnym narzędziem również, kiedy poszukujemy wzorów na przykład umów. Umowa (zobacz kalkulator wynagrodzeń poradnik przedsiębiorcy) kupna sprzedaży bądź wypowiedzenie umowy o pracę to dokumenty, które można odnaleźć na stronach internetowych. Czasami nie wiemy dokładnie, jak stworzyć pismo, żeby były w nim zawarte wszystkie informacje. Gdy dopiero szukamy pracy z powodzeniem możemy odnaleźć także wzory listów motywacyjnych na konkretne stanowiska czy też wzory CV. Ważne jest jednak, żeby tylko sugerować się zamieszczonymi wzorami, a nie dokładnie je przepisywać. Szczególnie w przypadku listów motywacyjnych może być to bardzo negatywnie odbierane przez pracodawcę. Może uznać, iż list wykonaliśmy od niechcenia i wcale nie zależy nam na otrzymaniu danej pracy.

ręka podająca kartkę papieru

Źródło: flickr.com

Wykorzystując zasoby internetu można ułatwić sobie uzupełnianie kłopotliwych dokumentów czy też tworzenie pism. Ze wzorów a także przykładów musimy korzystać z głową i dokładnie sprawdzić ich źródło. Urzędowe strony internetowe z pewnością podadzą nam odpowiednie przykłady, które będą akceptowane w urzędach bądź u pracodawców, kiedy są to wypowiedzenia albo listy motywacyjne.