Kilka rad – jakie oświetlenie wybrać do swojej toalety?

Każda łazienka potrzebuje odpowiedniego źródła oświetlenia. Decydując się na to do naszego mieszkania, powinniśmy zatroszczyć się o to, żeby odpowiadało naszym potrzebom.

oświetlenie

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Górne oświetlenie łazienki będzie wystarczające podczas sprzątania, będzie ono jednak niewystarczające w czasie mycia zębów, nakładania makijażu czy golenia. Niezastąpione okażą się wówczas dwie lampki, równolegle umieszczone u góry lustra, po obu jego stronach. Warte polecenia są mini reflektorki, które doskonale sprawdzają się jako oświetlenie łazienkowe. Dowolnie możemy nimi sterować, tak, by światło padało idealnie na naszą twarz.

Nie będą wtedy powstawać cienie. Takie zadaniowe oświetlenie łazienkowe przyda się także w pobliżu kabiny prysznicowej lub wanny. Reflektorki zwiększą bezpieczeństwo kąpiących się i ułatwią wychodzenie z kabiny, zwłaszcza osobom starszym. Jako oświetlenie łazienki świetnie sprawdzą się także kinkiety zamocowane na ścianie . Każdy sklep z oświetleniem proponuje ich szeroki wybór – od innowacyjnych, aż po takie utrzymane w vintage stylu, bez trudu zatem znajdziemy lampę, która dopasuje się do wystroju naszej łazienki. Co jednak powinniśmy kupić, kiedy

lampa

Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com

szukamy górnego oświetlenia łazienki? Możemy wybrać na przykład listewkę z rzędem mini reflektorków.

Czy szukasz na stronie przyrządy pomiarowe warsztatowe czegoś niezwykle interesującego? Zachęcamy w takim razie do następnego artykułu. Musisz tylko kliknąć w poniższy link.

Swobodnie możemy sterować liczbą zapalonych lamp, co ułatwi oszczędzać prąd. To też znakomity pomysł jeśli zdecydowaliśmy się na mini reflektorki przy lustrze w naszej toalecie. Każdy sklep z oświetleniem ma także szeroką ofertę plafonier. Te zrobione ze szkła, okrągłe lampy nadają się nie tylko do toalety. Przez wzgląd na swój klasyczny design, będą pasować do każdego pomieszczenia, także pokoju dziennego czy korytarza. Ceny plafonier zaczynają się od ok. 150 zł, z kolei za jeden reflektorek albo kinkiet zapłacimy od ok. 80 złotych. Sprawdź

Precyzyjne oświetlenie łazienki nie tylko zagwarantuje naszą wygodę korzystania. Zwiększy bezpieczeństwo w czasie kąpieli oraz uprości codziennie zabiegi pielęgnacyjne, jak mycie zębów czy malowanie się. Z szerokiej palety producentów, bez trudu natrafimy na coś do naszego domu – klasyczne kinkiety, designerskie reflektory albo uniwersalne plafoniery.