W jaki sposób radzić sobie z prowadzeniem nowej firmy? Szybki poradnik dla nowych przedsiębiorców

Jeżeli kiedykolwiek interesowałeś się tym, jak wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł będzie idealny dla ciebie. Pokrótce postaramy się pokazać to, co będzie czekać na ciebie, jeśli zdecydujesz się otworzyć swoją firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początku słów kilka o kosztach.Z pewnością każdy, nawet świeży przedsiębiorca wie, że tuż po otworzeniu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w Polsce wiąże się z koniecznością comiesięcznego płacenia składek na emeryturę, składek zdrowotnych, a także z koniecznością płacenia składki na ubezpieczenie społeczne. Dla nowego przedsiębiorcy, który nigdy wcześniej nie prowadził działalności gospodarczej, będzie mógł płacić mniejsze składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Ten przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez pierwsze dwa lata od początku działalności. Później „wskakujemy” na normalny poziom opodatkowania i musimy się przygotować na płacenie kwoty powyżej 1000 złotych, a taka kwota może już znacząco zmniejszyć budżet nowego przedsiębiorcy.

Skąd więc uzyskać dotacje na otwarcie firmy?Kwestie finansowe zawsze są największym problem zaprzątającą umysły przedsiębiorców . Szczególnie na starcie prowadzenia działalności fundusze i niemały ich zapas są potrzebne, aby przeczekać okres, w którym przedsiębiorstwo się rozwija i nie przynosi jeszcze zakładanego zysku. Całe szczęście, dziś nawet początkujący przedsiębiorca jest w stanie uzyskać całkiem pokaźna dotację na otwarcie firmy.

Opisywana w tym miejscu kwestia jest dla Ciebie cenna? Jeśli tak, to wejdź do serwisu Przetwarzanie tworzyw sztucznych Wrocław, który proponuje zbliżone zagadnienia.

Możliwości jest na prawdę bardzo dużo. Poszukiwania dopłat możemy zacząć w najbliższym UP – Jeśli nigdy nie prowadziliśmy, to możemy oczekiwać na dotację rzędu 20000 zł.

Innym sposobem jest szukanie dotacji z Unii Europejskiej, które jeszcze kilka lat wstecz było bardzo popularną opcją wśród rozpoczynających działalność przedsiębiorców. Przedstawiając trzymający się kupy biznes plan, jesteśmy uzyskać dotacje pokrywającą do kilkudziesięciu procent naszych potrzeb. Jednak obwarowania formalne przy tej formie dofinansowań są dosyć spore, z tego też powodu nie wszystkim udaje się takie pieniądze uzyskać.

Pamiętaj, dobry przedsiębiorca nigdy się nie poddaje – nawet jeżeli nie uda się z wybranym funduszem, to zawsze istnieją inne drogi do zapewnienia środków dla twojej firmy – nie poddawaj, a na pewno osiągniesz cel.