Ulgi na kupno kas fiskalnych

Kiedy podejmujemy decyzje o kupnie kasy fiskalne mamy świadomość, że to drogi biznes. Ale nie zawsze wiemy, że można otrzymać ulgę z powodu kupna takiej kasy. Kupno jednej kasy bywa czasem kłopotliwe, ale kiedy musimy kupić więcej niż jedną kasę fiskalną, wtedy rzeczywiście zaczynamy się głowić, czy finanse naszej firmy to wytrzymają.

urząd

Autor: Giorgio Monteforti
Źródło: http://www.flickr.com
Tymczasem ulga na kasę fiskalną prowadzi do tego, że można odzyskać do 90% kwoty wydanej na kasę, ale kwota ta nie będzie mogła wynosić więcej niż 700 złotych. Także warto zainteresować się tym, co dla naszej firmy jest równie istotne, tzn. nie jedynie obowiązkami, ale również prawami. A jeśli nie do końca jesteśmy w stanie ogarnąć finanse, to niezbędne okaże się wsparcie księgowej, bo od początku trzeba nad wszystkim w odpowiedni sposób panować, by potem nie okazało się, że straciliśmy sporo kasy przez własną głupotę.

Właściwość miejscowa skarbówki

Przychodzi taki moment w życiu każdego Polaka, kiedy trzeba wziąć pod uwagę to, że jest Urząd Skarbowy i trzeba się z nim rozliczać. W takiej sytuacji panuje zasada: właściwość miejscowa urzędu skarbowego. Oznacza to, że musimy rozliczyć się w urzędzie, pod który podlegamy, a konkretnie, pod który podlega nasze miejsce zameldowania. Powinniśmy mieć to na uwadze, żeby

podatek

Autor: eFile989
Źródło: http://www.flickr.com

potem nie musieć chodzić i uzupełniać korektlub płacić kar.

Podatek dochodowy kwartalnie

Gdy jesteśmy właścicielami firmy musimy opłacać podatki. Wszyscy o tym wiedzą, bez opłaconych podatków można mieć kłopoty niczym Al Capone. Część osób płaci podatki, co miesiąc, pozostałe osoby wolą rozłożyć sobie opłaty kwartalnie, a jeszcze inne osoby płacą podatki dwa razy do roku. Nie znaczy to jednak, że osoby płacące podatki, co miesiąc muszą płacić więcej niż ludzie płacący podatki dwa razy do roku. Jeśli chodzi konkretnie o podatek dochodowy, to można wybrać między płaceniem go, w każdym miesiącu albo kwartalnie. Jeśli chodzi o opłacanie podatek (zobacz podatek od darowizny 100 tys) dochodowy kwartalnie to jest to opcja, którą musimy zgłosić .

Nie wszyscy są zwolennikami przejścia na tego typu opłacanie podatku dochodowego. Wiele zależy od indywidualnej sytuacji konkretnego podatnika. Oczywiście powinniśmy rozważyć tego typu pomysł, bo może wyjść na to, że akurat dla nas będzie korzystny. Jeśli sami nie do końca orientujemy się w podatkach naszej firmy, to należy pójść do naszego księgowego i dowiedzieć się, co jest sensowniejsze dla naszej firmy.