Staranna i trwała fryzura na początkowe jesienne dni

Wysuszone letnim promieniowaniem słonecznym włosy, opornie poddają się stylizacjom. Jak je czesać, by zawsze wyglądały pięknie?

Pianki do włosów to nieoceniony kosmetyk w kobiecej toalecie. Ułatwiają układanie fryzury, sprawiają, że jest trwała, a kosmykom dają miękkość i puszystość.

Jeśli poszukujesz fascynujących informacji na prezentowany temat, to pomoże Ci ta optymalna strona (https://spabaltica.pl/pl), na której przeczytasz wiadomości, które Cię zaintrygują.

Dlatego warto wybierać pianki do włosów najwyższej jakości. W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają ani nie przyklepują kosmyków. Charakteryzuje je również nieprzeciętna wydajność, ponieważ do utrwalenia kosmyków wystarczy zaledwie kropla kosmetyku. W wypadku króciutkich kosmyków będzie to kulka rozmiarów orzecha włoskiego, natomiast w wypadku dłuższych pasm – kulka rozmiarów mandarynki.

Kosmetyk powinniśmy równomiernie wcierać we włosy, ale absolutnie nie w skórę na głowie. Następnie kosmyki powinniśmy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć z pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wyschnięciu pasma są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów najczęściej wzbogacone są o specjalne składniki, które chronią pasma przed wysoką temperaturą, dlatego też warto używać kosmetyku również przed wyprostowaniem pasm. Taka stylizacja sprawdza się przy każdej okazji, zarówno oficjalnej, jak i na uroczystym spotkaniu.

polecane prostownice do włosów

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W wypadku regularnego prostowania fryzury, warto zainwestować w urządzenie wysokiej jakości. Sprzedawane na rynku prostownice do włosów różnią się stopniem chronienia kosmyków. Warto wytypować z nich taką, która działa efektownie, ale zarazem łagodnie. Prostownice do włosów różni ilość wbudowanych funkcji, różna jest także cena. Ich koszt wynosi od jedynie trzydziestu złotych aż do czterystu zł! Bez względu na to, którą kupimy, pamiętajmy, że włosy domagają się czasem odpoczynku od prostowania.

Powinniśmy zadbać też o ich dogłębne odżywiania. Świetnie sprawdzają się nawilżające maski i odżywki, godne polecenia jest także systematyczne nakładanie olejków do włosów. Odrobina dodana do szamponu zagwarantuje pasmom miękkość i intensywny połysk.

Stosownie dobrane pianki do włosów nie tylko utrwalą fryzurę, ale także będzie pielęgnowała pasma. Ochroni je przed szkodliwą temperaturą w czasie stylizacji, ale także doda blasku i nawilży.