W jaki sposób dobierać salę konferencyjną, ażeby zapewnić sobie branżowy sukces?

Jest od groma powierzchni konferencyjnych do wynajęcia. Realizatorzy nie winni skupiać uwagi jedynie na umiejscowieniu. Także istotne są detale dodatkowe związane z formą zebrania szkoleniowego, edukacyjnego czy biznesowego. Oglądając sale konferencyjne w pierwszej kolejności należy patrzeć na jej położenie. To podstawowy element logistyczny.

konferencja

Autor: ITU Pictures
Źródło: http://www.flickr.com
Warto szukać miejsc, które umożliwiają dojazd do niego wszystkim uczestnikom i podniosą renomę plus komfort zebrania. Należy przyjrzeć się jakimi środkami lokomocji będą docierać goście i właśnie pod tym względem wynajmować sale konferencyjne. Miejsce w mieście o bogatej sieci komunikacji, z portem lotniczym, stacją PKP i autokarową w niedużej odległości będzie bardzo wszechstronnym rozwiązaniem. Ogólnopolska, jak i międzynarodowa narada znakomicie sprawdzi się w punktach centralnie położonych w Polsce. Stolica Warszawa czy Poznań są właściwymi lokalizacjami.

konferencja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto podniosą renomę zebrania samym otoczeniem. Planując spotkania integracyjne, zwłaszcza te kilkudniowe dobrze jest zwracać uwagę też na Hotel – www.belvederehotel.pl/. Powinien być położony w pobliżu dworców PKS również kolejowych a także mieć odpowiednio duży plac parkingowy dla przyjezdnych uczestników. Hotel – coraltravel.pl/Egipt/Hurghada/hotel/STELLA-DI-MARE-BEACH-RESORT—SPA—MAKADI-BAY/3936/40-1513-24FF.html – osobistym wystrojem musi oddawać charakter spotkania. Ważnym czynnikiem branym pod uwagę przy doborze sali konferencyjnej jest miejsce jak też układ. Bezspornie wszystko to jest zależne od liczby gości. Planując spotkania dla 20-60 osób superkomfortowe warunki daje sala o powierzchni 60-70 m2. Zebrania dla 200 uczestników trzeba organizować w miejscach mających 150-200 m2. W tym miejscu ciekawe dane: .

Układ krzeseł jak również stołów ma wielkie znaczenia dla toku konferencji i nie winno się uzależniać rozkładu planu sali od maksymalnego wykorzystania płaszczyzny. Istotnym elementem godnym rozpatrzenia jest zaplecze techniczne. Sala konferencyjna powinna gwarantować dobry dostęp do multimediów. Spotkania biznesowe nie powinny odbywać się bez dostępu do sieci internetowej, projektora multimedialnego jak i nagłośnienia. Na dodatek sala powinna być zaopatrzona w klimatyzację jak również idealną akustykę. Każdy wysokiej klasy hotel oprócz tych podstawowych elementów zapewnia dostęp do telewizorów LCD, wskaźników laserowych i innych narzędzi.