Metody na pożyczki bez problemu

Współczesna gospodarka opiera się na kilku fundamentach. Jej fundamentem jest wymiana handlowa. Każdy podmiot – czy to zakład pracy czy gospodarstwo domowe – coś nabywa bądź sprzedaje. By obrót gospodarczy był realny niezbędne są środki pieniężne. W zdrowej gospodarce większość z nich powinna wywodzić się z działalności biznesowej a w wypadku osób fizycznych z wynagrodzenia za pracę czy oszczędności.

gotówka

Autor: frankieleon
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak nie jest możliwe zupełne wykluczenie kredytu. Może on pełnić korzystną rolę, zwłaszcza jeżeli przeznaczany jest na inwestycje długoterminowe. Oczywiście istnieją również pożyczki konsumpcyjne, ich uzyskanie jednak najczęściej jest kłopotliwe. Klient banku powinien wykazać się tzw. zdolnością kredytową a także przedłożyć jakieś zabezpieczenie. Większego problemu nie będzie kiedy klient ma dobrą historię pożyczkową, to znaczy spłacał we właściwym czasie swoje dawne zadłużenia lub kredyty oraz nie ma on zobowiązań wobec innych podmiotów lub też zbyt dużej liczby kart kredytowych które traktowane są jako niespłacona pożyczka. Historia kredytowa każdego z nas mieści się w instytucji zwanej Biurem Informacji Kredytowej.
Klienta który nie spełnia wymogów może zainteresować kredytem (zobacz pożyczka pod zastaw gruntów rolnych). Zajmują się nimi instytucje kredytowe pozabankowe. Zazwyczaj pożyczki te są drożej oprocentowane aniżeli tradycyjny kredycie (zobacz pożyczka pod zastaw ziemi rolnej). Następnym rozwiązaniem dla takiego klienta może być pożyczka pod hipotekę nieruchomości. Kredytobiorca zobowiązuje się w umowie kredytowej, że jeżeli nie spłaci go w wyznaczonym czasie to zabezpieczona posiadłość staje się własnością kredytodawcy i może on zaspokoić swoje roszczenia wyprzedając daną posiadłość.

hipoteka

Autor: nickname
Źródło: http://www.flickr.com
Najnowszym rozwiązaniem dla osób potrzebujących gotówki jest tak zwana hipoteka odwrócona. Jest to forma kredytu hipotecznego w którym klient dostaje wariant renty dożywotniej w zamian za prawo własności do nieruchomości. Jest to produkt skierowany do starszych osób, aczkolwiek w Polsce mało popularny. Jego niska popularność wynika z faktu, że osoby starsze nie mają ufności do instytucji finansowych. Duża część z nich nie posiada nawet konta w banku, nie wspominając już o bardziej skomplikowanych operacjach finansowych, tj. inwestycje giełdowe. Kredyt pod hipotekę to operacja ryzykowna. Należy skrupulatnie przemyśleć wspomniane rozwiązanie i przeliczyć koszty.