Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako środek poprawy bezpieczeństwa na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i kolizji

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na naszych drogach związany z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po tym związanym z wsiadaniem w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, dlatego należy coś z tym zrobić. Dobrym rozwiązaniem w różnych miejscach okazują się progi zwalniające.

roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w strefach, w których często dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości, ale też w okolicach szkół, żeby kierowcy zdjęli nogę z gazu, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nic nie wiadomo.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy tego opisu zachęcamy do następnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszelkie Twe niepewności.

Ciężko wymagać od sześciolatków odpowiedzialnościbądź też logicznego rozumowania, to dorośli powinni zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych. Jednak często sam znak, który uświadamia kierowcom, że powinni zwolnić, bo w okolicy są dzieci, niewiele dawał, z tego powodu są montowane progi zwalniające, które okazują się idealnym sposobem na zmniejszenie prędkości i to przez wszystkich kierowców. Często też progi zwalniające są na osiedlach, bo tam również mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, a nie odbywały się jakieś rajdy między domkami. Progi tego typu to świetne rozwiązanie, jeżeli rzeczywiście chce się zwolnić ruch.

Niezbędne przy robotach drogowych

Wszyscy wiele razy widzieliśmy jak na którejś ulicy był robiony remont lub były malowane czy to pasy tj.

W tym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje na prezentowany temat, zatem jeżeli to zagadnienie jest dla Ciebie fascynujące, to wejdź na odsyłacz do witryny.

przejścia dla pieszych, czy również pasy rozdzielające drogę. Wtedy bardzo często dane miejsca są obstawiane pachołkami drogowymi. Takie pachołki drogowe nie kosztują dużo, można je znaleźć w hurtowniach bhp, bo jak wiemy mają one ostrzec innych uczestników ruchu o tym, że w danym miejscu nie można przejechać i trzeba to miejsce ominąć, a co za tym idzie są ochroną dla osób pracujących w danym miejscu. Jeśli firma mająca przeprowadzić jakieś prace na drodze nie ma pachołków, to często nie jest w stanie zacząć.

znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co pomalowane pasy nie zostaną zabezpieczone przez pachołki, to niestety kierowcy w bardzo krótkim czasie doprowadzą do tego, że pasy nie będą prezentowały w taki sposób jak sobie tego życzyła firma wykonująca tę pracę. Pachołki są również używane w szkołach jazdy i raczej początkującym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia samochodu nie kojarzą się pozytywnie. Choć oczywiście po pewnym czasie, jazda pomiędzy pachołkami nie jest niczym skomplikowanym, ale na początku trzeba się tego, po prostu pouczyć.