W jakiego rodzaju lady najlepiej inwestować?

W obecnych czasach niemal w każdym sklepie spożywczym zobaczysz ladę chłodniczą. Trudno się dziwić, żeby zachować świeżość niektórych produktów żywnościowych, powinno się zagwarantować im stosowną temperaturę. Gorzej, jeżeli taka lada chłodnicza nie działa, a kierownik sklepu w dalszym ciągu magazynuje w niej jedzenie.

lody

Autor: Häagen-Dazs
Źródło: Häagen-Dazs
Nie ulega wątpliwości, takie przypadki są częste. Zwłaszcza w porze letniej. Sporo sklepów nie ma klimatyzacji. Temperatura w sklepie jest taka sama, jak temperatura na zewnątrz, rzeknijmy – 30 stopni C. Z tej przyczyny lady chłodnicze w sklepie zmuszone są pracować intensywniej. To normalne, że zdarzają się awarie. Pierwszym objawem uszkodzenia lady chłodniczej jest jej głośna praca. Gdy agregat wewnątrz lady pracuje za głośno, możemy być przekonani, iż niedługo lada się zepsuje. Najczęstszą przyczyną okazuje się zabrudzenie agregatu skraplającego. W takim przypadku najprościej jest dostać się do skraplacza i go standardowo przeczyścić. Jak wiadomo, lady chłodnicze posiadają też wentylatory. Głośna praca lady chłodniczej może wynikać również z wyrobienia się silnika wentylatora. Wobec tego najodpowiedniej naoliwić łożyska tego silnika. Pamiętaj, jeżeli na zewnątrz są upały, a ty nie posiadasz odpowiedniego systemu chłodzącego w pomieszczeniu sklepu, lady chłodnicze działają z większą siłą. Należytym rozwiązaniem okazuje się posiadanie chłodni. W owym czasie można na noc wyłączać lady chłodnicze, a jedzenie sushi praga przenieść do chłodni. Wtenczas naturalnie powinno się zapewnić odpowiednie drzwi chłodnicze. W aktualnym świecie najbardziej popularnymi i w najwyższym stopniu efektywnymi drzwiami chłodniczymi są drzwi wahadłowe i drzwi gazoszczelne. Tworzywo, z jakiego są skonstruowane jest lekkie i wytrzymałe. Aby zapewnić prawidłową temperaturę w chłodni, konieczne jest kupno dobrych drzwi chłodniczych – skontaktuj się.

mrożonki

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com
W ciepłych dniach lata żywność w pomieszczeniach sklepowych musi być przechowywana w odpowiednich temperaturach. Jeśli zepsują ci się lady chłodnicze bądź drzwi chłodnicze i żywność się zepsuje, konsekwencje mogą być katastrofalne. Jeśli taki produkt wciąż będzie sprzedawany i dowie się o tym sanepid, Twój sklep może dostać niezwykle wysoką karę, czasem biznesmeni po nałożeniu kar przez sanepid, nie są w stanie wykaraskać się z kredytów – .