Nie zapominaj o zamianie kół w aucie i nigdy więcej nie przepłacaj

Wymiana gum na ostatnią sekundę to działanie, które nie należy do najmądrzejszych. Nabycie opony jest wówczas dużo mniej opłacalny – nie mówiąc o samej wymianie. Prócz tego trzeba pamiętać o konieczności tracenia czasu w kolejkach. Toteż należy zabezpieczyć się odpowiednio wcześniej.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Po pierwsze należy pamiętać, iż opony na zimę najmądrzej kupić jest latem – i odwrotnie. Dzięki licznym operacjom oczyszczania magazynów da się dostać doskonałe opony – dodatkowe info – Pirelli w dobrych cenach. Należy jedynie być na bieżąco z ofertą tego rodzaju firm – czy to w Internecie czy w sklepach stacjonarnych. Jest to wyjątkowo istotne, kiedy konieczne będą np. opony 4×4 o nietypowych gabarytach.

Wtedy zdobycie takiej gumy może zmarnotrawić wiele czasu. Poza tym wcześniejsze nabycie opon pozwala na zdobycie opon jak najwyższej próby. Nierzadko w trakcie zimowej zamiany opon może być już zbyt późno, by zdobyć dobre opony Barum i będziemy zmuszeni do zdecydowania się na gorsze odpowiedniki. Odpowiednio wcześniejsze kupno opon umożliwia na ochronę przed sytuacją, w której będziemy zdani na propozycję danego warsztatu. Gdy do chwili obecnej używaliśmy opony Pirelli i byliśmy z nich zadowoleni, to z całą pewnością nie zadowolą nas inne wyjścia proponowane przez handlarza.

Kupując przykładowo opony 4×4 należy pamiętać o ich właściwym składowaniu.

Czy nasz wpis zainteresował Cię na tyle, że pragniesz więcej? Więc po nowe informacje zaloguj się do poniższego linku. Tam czeka ciekawy fakt (https://www.motolegend.pl/sklep-2-n-Odziez-Motocyklowa).

Toteż należy magazynować je – po zapłaceniu odpowiedniej opłaty – w zaufanym

opony

Autor: lungstruck
Źródło: http://www.flickr.com

zakładzie gumiarskim. Znacząco usprawni to cały tok zmiany – gdyż nie będziemy musieli ich transportować z miejsca na miejsce. To także na pewno lepsze wyjście od przechowywania ich w piwnicy.

Powyższe miejsca nie będą właściwe dla opon – ze względu na swoją wilgotność. Oprócz tego zawsze funkcjonuje groźba kradzieży. Nie ma co się zdumiewać – opony Barum lub innej prestiżowej firmy bywają dużo warte, także w odsprzedaży. Toteż – jeśli sami nie mamy warunków do odpowiedniego przechowywania opon – należy zorientować się się, czy w okolicy nie ma przedsiębiorstw proponujących takie rozwiązania.