Wiosłuj, podróżuj, relaksuj się – kajaki

Może w w naszym kraju nie mamy śródziemnomorskiego klimatu, ciepłego morza czy świetnych stoków narciarskich, ale za to mamy wspaniałe i powalające swą urodą rzeki! Toteż jeżeli lubimy aktywny wypoczynek, chcemy nabrać dystansu, oderwać myśli od codziennych problemów, poczuć się wolnym i naładować akumulatory – wybierzmy wakacje w kajaku.

Spływy kajakowe to wielka i wspaniała zabawa ponieważ przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i zasobności portfela.

Czy kolekcjonujesz wiadomości w kontekście przedstawianego tematu? Jeżeli tak, to przeczytaj więcej w omówieniu. Ono również okaże się dla Ciebie zajmujące!

Każdego dnia musimy spakować ekwipunek, wpakować plecaki turystyczne w kajaki a następnie płynąć zgodnie z wyznaczoną trasą. Codziennie czeka nas wielka niespodzianka gdyż miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Jednego dnia jest to pełen wygód domek w lesie, innego dnia noc pod namiotem w urokliwym zakątku. Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?.

Zobacz więcej

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzęt mamy możliwość wypożyczyć lub nabyć własny. Problem jaki ma miejscena jakich rzekach będzie wykorzystywany. W sprzedaży znajdziemy długa listę kajaków podzielonych na odpowiednie kategorie. Jest więc sprzęt do podróżowania na rzekach nizinnych jak i tych trudniejszych. Wielkim powodzeniem cieszy się niezmiennie kajak pneumatyczny, czyli dmuchany – wykorzystywany do spływów szeroką i spokojną rzeką nizinną – spływy kajakowe. Z jakiego powodu musimy zwrócić uwagę na kajak pneumatyczny? Tutaj przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Ze względu na niską wagę spakować (rozwinięcie tematu: Perfect – Przeprowadzki i Transport) go do samochodu, łatwo przenieść na przymocowanych szelkach nad brzeg i napompować w 10 minut. Kolejny plus to stabilność. Ze względu na swoje gabaryty zdecydowanie niełatwo jest w nim zaliczyć wywrotkę. Reasumując, kajak pneumatyczny to najlepszy wybór na jeziora i rzeki nizinne, wolne od szybkiego nurtu oraz przeszkód w postaci zwalonych drzew i gałęzi.

Krutynia, Czarna Hańcza czy Pilica to jedne z najbardziej malowniczych, najpiękniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakowa wyprawa to najlepszy sposób, aby poznać Polskę. To okazja do kontaktu z przepiękną przyrodą, atrakcją każdego regionu. Nawet największego leniucha oczarują stare lasy, przejrzyste wody rzek oraz żerujące rodziny bobrów. A omijanie pni w czasie spływu będzie wielką frajdą!