Jakim sposobem da się pozbyć starego lub zepsutego pojazdu, jak wygląda złomowanie.

Kupując samochód z salonu mało kto myśli, jak jeździć się nim będzie po kilkunastu latach. Posiadacze aut jeżdżą nimi, w mniejszym lub większym stopniu o nie dbają, lecz czasu nie da się zatrzymać. Z reguły jeśli pojazd ma kilkanaście czy nawet kilkadziesiąt lat, to jego wartość nie będzie wysoka i w pewnym momencie zaczyna się pojawiać problem opłacalności dalszych napraw. Jeżeli przytrafi się jakaś poważna awaria, to faktycznie należy przemyśleć, czy dalsze dokładanie do auta na sens.

stare auta

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Analogicznie jest z jakimiś stłuczkami i wypadkami, nawet niewielkie uszkodzenia mogą kosztować więcej, niż samochód (OS-Auto) jest warty. W takim przypadku są trzy opcje, można dalej inwestować w pojazd, spróbować go sprzedać albo skończyć jego żywot przekazując go na autozłom. Czwarte wyjście, wybierane przez niektórych kierowców, czyli zostawienie samochodu w odludnym miejscu albo utopienie w stawie nie jest legalne i może bardzo zaszkodzić przyrodzie, poza tym legalna kasacja pojazdów w Gdańsku powinna dać właścicielowi nieco pieniędzy.

Niektórzy kierowcy mają trochę obaw przed tego typu rozwiązaniem, uważając że złomowanie samochodów w Poznaniu to jakaś bardzo skomplikowana i wymagająca wielu formalności procedura. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, wszystko przebiega sprawnie i szybko, oczywiście jeżeli się spełni parę prostych warunków. Firmy zajmujące się takimi usługami mają w ofercie kompleksowe usługi, przede wszystkim będą się zajmować odbiorem złomowanych auta, więc nie trzeba się martwić, jeżeli samochód (propozycje) nie da rady jeździć.

Po prostu na miejsce podjeżdża laweta i pojazd zabiera. Ze spraw formalnych z pewnością będą potrzebne wszystkie dokumenty samochodu, to znaczy karta pojazdu i dowód rejestracyjny. Właściciel samochodu dostaje odpowiednie zaświadczenie, w oparciu o które może całkowicie wyrejestrować samochód w urzędzie miasta i na tym kasacja pojazdów w Nowym Sączu się kończy. Przeważnie cała procedura trwa może kilka godzin, a wszystko będzie się odbywać w pełni legalnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami.