Doskonałe miejsce na konferencję dla Twojego przedsiębiorstwa

Ciechocinek to miasto o charakterze uzdrowiskowym. W tej miejscowości prawie nie ma przemysłu, znajdują się w tym miejscu między innymi szpitale uzdrowiskowe, sanatoria, prewentorium, ośrodki wypoczynkowe, zakłady przyrodolecznicze, pijalnia wód mineralnych, hotele. Część uzdrowiskowa bogata jest w zieleń parków, klombów oraz dywanów kwiatowych. Każdego roku przyjeżdża w te miejsce ogromnie wielu kuracjuszy i turystów.

park w Ciechocinku

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą rozwoju są wody uzdrawiające: chlorkowo-sodowe, jodkowe, jakie pochodzą z mnogich na tym terenie źródeł solankowych. Kuruje się tutaj schorzenia narządów ruchu, reumatyczne, kobiece, nerwowego.

Kliknij ten odnośnik – ta wyczerpująca treść (https://www.adwokat-horyza.pl/kredyty-frankowe/) odkryje całkiem nową dawkę materiałów na temat, który być może wydać Ci się godny zgłębienia!

W powyższym celu stosuje się wiele zabiegów między innymi kąpiele solankowe, zawijania borowinowe, gimnastykę a także masaże. W północnej części kurortu mieści się Park Zdrojowy, założony w 1875 – 1876 roku w krajobrazowym stylu z licznymi gatunkami drzew oraz krzewów (także egzotycznymi), jego projektantem był H. Cybulski. W parku rosną między innymi kłęk kanadyjski, korkowiec amurski.

Ciechocinek ma także oryginalny rezerwat florystyczny. W okolicach Ciechocinka przez wzgląd na potrzebę ochrony jego szczególnego mikroklimatu stworzono Obszar Ochranianego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej o powierzchni 36814 ha. Górujące nad kurortem tężnie są nie jedynie głównym instrumentem tego uzdrowiska, ale są równocześnie wyjątkowym zabytkiem budownictwa technologicznego nie jedynie w naszej ojczyźnie, ale i Europie. Jednocześnie są to największe zabytkowe tężnie europejskie. Podstawową funkcją tężni jest stężanie solanki, która parokrotnie spływając pomału przez tarninę paruje i uzyskuje stężenie z 5,5 % do ok. 27%.

Dodatkowo w czasie tego postępowania pod działaniem promieni słonecznych tlen z powietrza wokół tężni zmienia się w ozon, powietrze takie nasycone jest także mikroskopijnymi kryształkami soli, dzięki czemu analogiczne jest do nadmorskiego. Jest to nadzwyczajny produkt tężni, o właściwościach leczniczych. Spacer przy tężniach działa niezwykle korzystnie na oskrzela a także obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Jeżeli ten temat Cię fascynuje oraz szukasz więcej informacji, to po przejściu do serwisu www odnajdziesz ich bardzo dużo – będą one zbliżone tematycznie, ale tak samo ciekawe.

Pierwotnie solanka była przelewana przez tężnie pompami poruszanymi wiatrakami, zbudowanymi na szczytach każdej tężni. Ciechocinek oferuje sporo miejsc noclegowych (noclegi w pensjonatach, ośrodkach wypoczynkowych) oraz sali konferencyjnych.