Sposoby golenia zarostu i polecane produkty przeciw podrażnieniom cery po goleniu

Mali chłopcy jako dzieci często przypatrują się jak ojcowie golą zarost a także marzą o dniu, kiedy także będą dorosłymi mężczyznami. Gdy już nadejdzie dorosłość golenie zarostu zaczyna przysparzać wiele kłopotów. Przez lata możemy poszukiwać najlepszego sposobu na bezbolesne usuwanie zarostu.W dawnych czasach mężczyźni golili się tylko za pomocą brzytwy. Zaczęły powstawać profesjonalne zakłady golibrodów, którzy pełnili swoje funkcje niczym obecni fryzjerzy.

golący się mężczyzna

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Z biegiem lat brzytwy straciły na popularności i pojawiły się wygodne maszynki.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Odwiedź pełen opis (http://www.efematic.pl/kontakt/), a poznasz więcej danych na ten temat, które z pewnością Cię zainteresują.

Obecnie są najpopularniejszym sposobem na usunięcie zbędnego zarostu. Można je wykorzystywać razem z kremami do golenia, piankami czy też kupić żel do golenia . Porównując żelżel – żelkoty epoksydowe oraz piankę, lepsza jest pianka do golenia cena jest znacznie niższa tudzież wystarczy ona na dłuższy czas użytkowania. Kiedy preferujemy klasyczne metody golenia można wyposażyć się w porządny pędzel oraz stosować go razem z kremem i dobrą maszynką. Pędzel nie powinien być zbytnio twardy, ponieważ podrażnimy cerę.

Jeśli wspominamy o podrażnieniach, zdarzają się one niezwykle często w trakcie golenia maszynką. Warto kupować dobrej jakości, ostre maszynki, najlepiej z zamiennymi ostrzami. Pozwoli to odrobinę ograniczyć powstające czerwone plamki a także ranki po usuwaniu twardego zarostu. Jeśli zmagamy się z tego typu podrażnieniami, przydatny będzie też żel do mycia twarzy. Przed rozpoczęciem golenia nasza cera będzie oczyszczona jak również bardziej miękka co z pewnością ułatwi golenie jak również zapobiegnie zakażeniu ranek. Gdy jesteśmy posiadaczami wyjątkowo twardego zarostu, najlepiej kupić elektryczną maszynkę.

Za jej zasługą możemy pozbyć się się podrażnień tudzież będziemy mogli bezproblemowo i wygodnie golić zarost na twarzy, na wybraną długość. Można zakupić także taką, która posiada dodatkowo trymer do strzyżenia włosów i będzie spełniała dwie funkcje jednocześnie. Spośród kilku sposobów golenia każdy może znaleźć coś dla siebie. W sklepach dostępne jest mnóstwo produktów, które redukują podrażnienia jak również ułatwiają golenie. Dobra, ostra maszynka to najistotniejsza rzecz podczas golenia.