Kierowanie firmą przy zastosowaniu programów it

Prowadzenie firmy stało się w minionych dekadach czymś o wiele bardziej złożonym, niż tylko wydawaniem zadań podwładnym. A i także w ostatniej połowie XX wieku, kiedy zaczęły się tworzyć naprawdę duże korporacje, ludzie mimo trudności w wykorzystywaniu komputerów zaczęli poszukiwać rozwiązań, które ułatwiają w różny sposób funkcjonowanie zarządu i ułatwiają zatrudnionym wykonywanie ich obowiązków. Ale prawdziwa rewolucja nastąpiła dopiero w czasach, kiedy komputery weszły do powszechnego użytku, poczęły zajmować nieco mniej przestrzeni niż średniej wielkości pokój, a ich osiągi powiększyły się dalece bardziej niż do możliwości dodawania i mnożenia. No i pojemność nośników pamięci…

Tak czy owak przełom nastąpił i obecnie, po długotrwałym, powolnym, ale sukcesywnym rozwoju mamy szereg typów systemów (samych rozwiązań takiego rodzaju istnieją setki), których przedsiębiorcy używają do ułatwiania pracy zatrudnionym i sobie.

Jeżeli możesz uzyskać pozostałe dane na omawiany temat, to skorzystaj z tego i wejdź na umieszczony poniżej odnośnik i przeczytaj szczegóły.

Duża część tych platform jest rozpoznawalna jako trzyliterowy skrót pochodzący od angielskich, ogólnych definicji funkcjonalności tego rodzaju programu. I tak na przykład program znany jako CRM oznacza w rozwinięciu Customer Relationship Management i doskonale sprawdza się w funkcjonowaniu większego sklepu detalicznego.

oprogramowanie SAP

Autor: © STRABAG AG
Źródło: © STRABAG AG

Nie powinno się w kierowaniu się dobraniem odpowiedniego softu dla swojej firmy zapominać o fakcie, że mimo nazwy, jaka tutaj oznacza Zarządzanie Relacjami z Klientem, system tego rodzaju może, choć nie musi, oferować dużo, dużo więcej, niż tworzenie notatek i dodawanie faktur sprzedaży do klientów fizycznych i firm, czy też hurtowników. Powszechnie CRM może zapewnić archiwizowanie papierów, dystrybucję wewnętrznej korespondencji, management dniami wolnymi, wysyłanie krótkich komunikatów… możliwości mamy bez liku.

W większych korporacjach dobrze funkcjonują również systemy rozpoznawalne pod nazwą ERP (Enterprise Resource Planning) i EIM (Enterprise Information Management). Jedno i drugie to również rozbudowane systemy służące do dysponowania, zarządzania i kontrolowania środków oraz kadry, niezbędnych do realizacji długofalowego planu działania, przykładowo realizacji dużej kampanii, sporej inwestycji i innych spraw.

Zaś w przedsiębiorstwach, jakie operują wielkimi ilościami towarów i produkcją, dość powszechnym oprogramowaniem jest MRP (Material Requirements Planning), czyli system trzymający pieczę nad towarem, inwentarzem i skutkami produkcji.
Źródło: