Wymarzona sukienka komunijna

Dzień Pierwszej Komunii Świętej to ważny dzień w religijnym życiu zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Coraz częściej przykłada się jednak coraz większą wagę nie tylko do duchowej istoty tej uroczystości, lecz także jej oprawy.

komunia

Autor: Wojciech Doganowski
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim istotną kwestią są sukienki komunijne. I nie ma w tym nic dziwnego albowiem każda młoda dama marzy by wyglądać tego dnia wyjątkowo. Co powinno zwrócić naszą uwagę przy zakupie sukienki komunijnej?
Ważny jest kolor. Sukienka powinna być absolutnie biała, ponieważ biel symbolizuje czystość.
Następna, ważna kwestia to model sukienki. W sklepach znajdziemy sukienki komunijne o bardziej skromnym kroju – odcinane w talii, kroju francuskim – odcinane powyżej talii a także dopasowane, z gorsetem. Zasadniczo, najważniejsze jest tylko to, aby sukienka nie przypominała sukni ślubnej (). Oczywiście nie nie jest powiedziane, że ma być całkowicie gładka i prosta – może być udekorowana, lecz zachowajmy miarę. Dobrym pomysłem będzie zdecydować się na skromne zdobienia, na przykład rękawy z gipiury, koronkowe zdobienia przy dekolcie, perełki lub dyskretne hafy z kwiatami lub motywem Hostii.
Tak samo istotny jak model i charakter sukienki komunijnej jest tkanina (zobacz cena wełny parzonej lana cotta) z której jest wykonana. Najlepiej, aby sukienka komunijna uszyta była z takich materiałów jak atłas lub organza. Są to tkaniny, które ładnie się układają, nie gniota się, a przy tym dobrze się je pierze i prasuje.

Wybierając wspólnie sukienkę komunijną, nie zapominajmy, iż powinniśmy kupić także dobrze dopasowane do niej dodatki. W razie, gdyby zdarzyło się, iż pogoda w tym szczególnym dniu nie będzie najpiękniejsza, dobrze jest postarać się o odpowiednie okrycie na chłodne dni. Dodatkowo, konieczne dodatki to wianek komunijny czy rękawiczki komunijne. Ile dziewczynek, tyle możliwości wyboru, gdyż każda z nich jest inna, preferuje inne dodatki i może pochwalić się innym typem urody (). Pamiętajmy tylko by postarać się o naturalny wygląd tego dnia. Skromność i powaga liczy się bardziej niż wytworne kreacje, w których dziewczynki wyglądają jak księżniczki.