Opony, na który model się zdecydować?

Po czym poznać, że idzie zima? Pierwsza myśl: po oponach rodzimych kierowców. Błędna odpowiedź. Opony zimowe w lipcu są niemniej popularne od tych w styczniu. Cóż, kierowcy cały czas nie pojmują jak duże znaczenie w bezpieczeństwie odgrywają opony. W Polsce oferują swoje produkty wszyscy liczący się w branży producenci. Jednym z nich jest firma Kleber.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Po kilkudziesięciu latach funkcjonowania, szefowie firmy zdecydowali aby dołączyć do koncernu Michelin. Opony (przejdź po tym linku) Kleber zapewniają bezpieczeństwo i dobrą przyczepność na drodze (zobacz opony kleber). Osiągnięcia firmy nie są skutkiem chwilowych poczynań inżynierów, ale wypracowanym i nabywanym przez lata doświadczeniem wybitnych inżynierów branży oponiarskiej. Firmy oponiarskie z Czech również odnoszą duże sukcesy. Siedemdziesiąt lat temu trójka cenionych, wtedy czechosłowackich producentów wyrobów gumowych – Bata, Rubena i Mitas – zbudowała imperium pod marką Barum.

Praca specjalistów firmy Bata idące w parze z nowatorskimi technologiami umożliwiło wypracowanie wielu rodzajów opon. Opony Barum to wspaniała jakość w atrakcyjnej cenie (przykładowe opony). Troska o dobrze wydane fundusze w trakcie zakupów nikogo dziś nie zaskakuje. Na wielu elementach samochodu nie powinniśmy oszczędzać, lecz w sytuacji opon tanio nie równa się źle. Tańsze modele posiadają równie dobre parametry, jak te za większe pieniądze. Ponadto, dobrze jest zaznajomić się z ofertą opon w sklepach prowadzących działalność w internecie, które zwykle oferują atrakcyjne ceny.

Przypinam tu mój odnośnik do kolejnej strony. Mam nadzieję, że zapragniesz obejrzeć ostatnie artykuły, jeżeli zainteresowały Cię te znajdujące się na tej stronie.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Należy wpisać w internecie frazę: opony Poznań . Aby opony letnie lub zimowe spełniały swe zadania, muszą być eksploatowane w odpowiednich warunkach. Opona letnia przy zimowych temperaturach błyskawicznie traci elastyczność, co nie jest bez znaczenia dla właściwości jezdnych auta. Podobnie mieszanka gumowa opony zimowej – letnią porą staje się zdecydowanie bardziej miękka i nie gwarantuje właściwej trakcji. I nie ma znaczenia, czy leży śnieg.
O czym musimy pamiętać przed montażem opon? Dobrze jest dokonać ich wyważenia oraz skontrolować ciśnienie. Niedobrze wyważone, sprawiają, że trudniej będzie zapanować nad samochodem.