Kupujemy lepszy komputer. Na co kierować uwagę

Wybór laptopa dla twej organizacji to poważna decyzja. Należyty dobór oprzyrządowania decyduje o jakości oraz prędkości pracy firmy. No i naturalnie może mieć poważne skutki dla jej budżetu. Przeczytaj na co zwracać uwagę kupując sprzęt komputerowy.

Laptop czy stacjonarny? Duży dysk twardy? Ile pamięci i jaki monitor? Z WiFi czy też bez? Dobór laptopa może nastręczyć wiele problemów. Warto się dobrze zastanowić za co dobrze jest dopłacić, natomiast za co nie trzeba przepłacać. Nadwyżka funkcji oraz gadżetów mogą sprawić, iż zakupimy kosztowny laptop ponad nasze wymogi. Nadmierna oszczędność to natomiast ryzyko, iż nie będzie spełniał naszych oczekiwań tym bardziej, że to zakup na kilka lat. Z tej przyczyny przede wszystkim komputery w naszej organizacji muszą zostać dobrane do zadań które wykonujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, z kolei inne do prostych funkcji biurowych.

Podstawowe pytanie: laptop, czy stacjonarny? W minionych latach sprzedaż przenośnych komputerów przekroczyła na pewno sprzedaż stacjonarnych komputerów. Powodów przemawiających za komputerem przenośnym jest co najmniej parę, mianowicie komputer przenośny, to mobilne stanowisko pracy. Nie przywiązujemy go do biurka. Pracownik firmy może dzięki temu realizować swoje zadania w domu albo w delegacji. Poza tym laptop zabiera z pewnością mniej miejsca. Ma również swe ograniczenia. Praca przy laptopie jest bardziej męcząca. Nagminniej ulega awariom, posiada mniejszą żywotność, zaś wymiana części na nowsze jest o wiele droższa. Z kolei komputer stacjonarny, np. , gwarantuje większy komfort pracy a także łatwiej poddaje się aktualizacji.

komputer do gier

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli komputer nie jest określony do prac graficznych nie ma sensu wydawać zbytnio dużo gotówki na monitor o znacznej przekątnej a także wysokiej rozdzielczości.

Jeśli jesteś zdania, że treści zawarte w tym wpisie są warte Twojej uwagi, kliknij tutaj – ten użyteczny tekst (https://www.ocelio.pl/pl/c/Ryz-Bezglutenowy/67) też Cię zafrapuje!

W wypadku notebooka wystarczy nam w zupełności matryca 15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego winniśmy się zadowolić się przekątną 19 cali. Procesor jest to serce każdego laptopa. Im mocniejszy on jest tym w wyższym stopniu efektywny komputer. Jednakże nie przesadzajmy, zapewne nie będziemy tworzyć bardzo zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca norma dzisiaj to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Jeżeli idzie o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymogi stawiane kompom prędko się zmieniają, zatem pamięci nigdy za wiele. Jednak oczywiście też nie należy przesadzać. Rozsądny standard współcześnie to około 4 – 8 GB RAM typu DDR 3.

Naturalnie możemy komputer zadysponować on-line wbijając w wyszukiwarkę hasło: komputery sklep internetowy.