Jak spowodować, że rozwiązania informatyczne będą dopasowane do potrzeb klienta?

Branża IT już na dobre zagościła w świadomości osób żyjących obecnie. Udział komputerów i Internetu w codzienności stał się faktem, jakiego najprawdopodobniej nikt nie zaneguje. Obecność tych urządzeń widać zarówno w użytku domowym, jak i w kwestiach wiążących się z firmą i biznesem. Współczesne przedsiębiorstwa zwykle wynajmują specjalistów IT z racji tego, że na co dzień wykorzystują przyrządy i systemy, a wykwalifikowany specjalista ma czuwać nad właściwym ich funkcjonowaniem.

prince2

Autor: Bert Heymans
Źródło: http://www.flickr.com

Każde rozwiązanie dla firmy, każdy nawet najmniejszy program wdrażany jest jednak z konkretnego powodu, a każda właściwość systemu powinna odzwierciedlać się w potrzebach klienta. By być w stanie to ustalać, opracowano strategię o nazwie analiza wymagań. Takich analiz dokonują wykwalifikowani specjaliści w oparciu o kontakt z wybraną grupą klientów określonego przedsiębiorstwa.

Ciekawią Cię przeróżnego rodzaju inne newsy (robak.konin.pl/oferta/podajniki/magnetyczne)? Fantastycznie, ponieważ masz szansę wejść na następną stronę i tam przestudiować precyzyjne wiadomości.

Zobacz sam: analiza wymagań positive pro.

Tworzenie listy wymagań klientów

Wykonywanie wspomnianej analizy wymagań powinno być poprzedzone sporządzeniem właściwej listy. Znajdują się tam wymagania wobec powstającego systemu, wymieniane przez klientów. Jest parę warunków dotyczących konstrukcji takich warunków, zasady ich spisywania są jasno określone. Pozycje te muszą być na przykład bardzo spójne i konkretne, a każda pozycja powinna dotykać oddzielnej kwestii. Poza tym wymagania powinny być sformułowane z wykorzystaniem takiego języka, który będzie w stanie pojąć zarówno ekspert, jak i niedoświadczony klient nie zaznajomiony z fachowym słownictwem.

Czy ten artykuł jest dla Ciebie interesujący? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne informacje (http://www.lrg-lodz.pl/), które posiadają intrygujące dane – one wciągną Cię kompletnie.

/J]

Zarządzanie projektem w kontekście technologii informacyjnej

prince2

Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnim czasie dość często można spotkać się z takimi sformułowaniami jak „zarządzanie projektami”. Tego rodzaju aspekty są niezwykle nagminnie aktualnie dyskutowane w przedsiębiorstwach. Jedną z powszechnych metod w tym zakresie jest metoda znana jako prince2. Sposoby tego typu mają zastosowanie także w przedsięwzięciach związanych z branżą IT. Pozwalają na zarządzanie projektami w sposób sprawny, co przynosi dobre rezultaty. Dzięki temu potrzeby klienta są dokładnie zaspokajane, co jest Celem nadrzędnym we wszelkiego rodzaju projektach.