O czym należy pamiętać mając własną działalność gospodarczą? Czy da się na jakichś kwestiach dość znacznie zaoszczędzić?

W naszym kraju istnieją bardzo wysokie koszty zatrudniania ludzi na umowę o pracę. Same składki ZUS, zdrowotne ubezpieczenie oraz podatek dochodowy pochłaniają sześćdziesiąt procent pensji netto. Nie są to jak wiadomo wszystkie koszty związane z legalnym zatrudnianiem ludzi. Jak pracownik zasila szeregi naszej firmy musimy płacić za jego badania wstępne. W trakcie pracodawca płaci za badania okresowe, jakieś zwolnienia lekarskie czy okresowe szkolenia BHP.

samochody

Autor: Maciej K
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownikowi należy się też odzież robocza, środki czystości oraz napoje zimne w okresie upałów. Co więcej pracodawca musi wyposażyć stanowisko pracy oraz wyszkolić swojego pracownika (zobacz urlop wypoczynkowy). Do tego wszystkiego dochodzą również urlopy, a jednocześnie potencjalnie pozostałe opłaty, jak odsetki od zaległości zus więcej pomocnych wskazówek . Zatrudnianie kolejnych osób jest więc dość drogie. W obliczu takiej sytuacji nie ma się co dziwić, że nieustannie rośnie liczba umów zleceń oraz tzw. samozatrudnienia.

Pod tym drugim pojęciem rozumiemy sytuację, kiedy pracodawca nakłania pracownika do otworzenia własnej firmy. Jest to dla niego dosyć opłacalne rozwiązanie, bo w sumie nie ponosi dodatkowych kosztów zatrudniania pracownika, a osoba z własną firmą nie ma prawa do urlopu, nie jest dla niej opłacalne korzystanie ze zwolnień lekarskich. Taki pracownik również może z takiej opcji skorzystać, gdyż jeśli ma gwarantowany dochód, to uda mu się zarobić, a jednocześnie opłacić zus. Możemy także sprawdzić jakiego rodzaju podatki musimy płacić, czy jest to przykładowo podatek (czytaj też koszty uzyskania przychodu 2015) dochodowy liniowy czytaj pełen raport i także spróbować mieć z tego korzyść.

Jednocześnie posiadacze własnej firmy mają możliwość, ażeby skorzystać z różnorakich interesujących opcji, jak zakup samochodu na firmę 2015 – zobacz kompletną propozycję na tej stronie. Dzięki temu możemy ponieść bardziej małe koszty funkcjonowania, a jeszcze na tym skorzystać. Chociaż prowadzenie działalności nie jest łatwe oraz tanie, to jednak jest bardzo wiele możliwości, żeby na tym zyskać. Najlepiej przed rejestracją własnej firmy sprawdzić, jakie są możliwości i w jakich dziedzinach jesteśmy w stanie zyskać. To faktycznie nam pomoże, gdy już będziemy mieć własną działalność. Warto próbować więc dowiedzieć się jak najwięcej, będziemy mieli bardziej znaczne możliwości, które na pewno pomogą nam w prowadzeniu firmy.