Efektywność osobista w planowaniu zadań

Wzrost wydajności pracy to kwestia zasadnicza w drodze do zawodowego sukcesu. Czy to realne by robić więcej w krótkim czasie? To pytanie zadają sobie i szefowie i pracownicy. Z jakiej przyczyny? Z racji iż współcześnie zwiększenie wydajności pracy to ważna umiejętność.

więcej

Autor: University of the Fraser Valley
Źródło: http://www.flickr.com
Dobra firma to skuteczne procesy biznesowe – . Kiedy mamy kłopot w osiągnięciu owej postawy, możemy ją wytrenować. Pomogą nam w tym szkolenia efektywności osobistej. Skierowane są dla osób, które nie planują zadań czy też nie są na tyle zaangażowane aby uparcie trzymać się założeń oraz do osób, które czują że wykonują swoją pracę ceną życia prywatnego. Szkolenia przeznaczone są zarówno do specjalistów, jak i kadry menadżerskiej.

Jak więc poprawić wydajność pracy i efektywność osobista?Przede wszystkim trzeba się zastanowić co w zasadzie chcemy osiągnąć. W dalszej kolejności powinniśmy dopasować odpowiednie narzędzia, które są nam niezbędne do realizacji zadania. Przemyślmy również, jakie przeszkody mogą pojawić się na naszej dalszej drodze. Pomoże nam to zawczasu ustalić sposoby, za pomocą których będziemy mogli im przeciwdziałać.

Biznes

Autor: Startup Registry
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zwiększaniu wydajności pracy powinniśmy zawsze pamiętać o naszych celach. Zacznijmy ustalać priorytety.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Kliknij i sprawdź kancelaria prawna lubin szybko, w tym miejscu znajdziesz coś, co z pewnością też będzie równie ciekawe.

Dlatego pogrupujmy zadania na niecierpiące zwłoki lub pilne, np. z perspektywy dzisiejszego dnia, tygodnia, naszego przełożonego czy też przedsiębiorstwa. Ustalmy, jakie zadania jesteśmy w stanie oddelegować i te, które powinniśmy wykonać bezzwłocznie, ponieważ muszą być w dalszej kolejności realizowane przez współpracowników.

Postarajmy się zlikwidować tzw. pożeracze czasu. Nawyki, które mają zgubny wpływ na naszą wydajność. To jest np. częste sprawdzanie poczty, wchodzenie na portale społecznościowe czy spiętrzenie zadań w jednej chwili. Umiejętność wdrożenia nowych metod i narzędzi pracy, wypracowanie sposobów jej ułatwiania to strategie indywidualne, które mają spowodować, że nasza praca będzie skuteczniejsza, bardziej efektywna, a w efekcie mniej stresująca.