Jak Polacy szukają zatrudnienia, czyli krótki spis najczęściej popełnianych błędów

Polacy to naród wiecznych grymaśników – taką dokładnie opinię sobie nierzadko wystawiamy, a i kabareciarze bez żadnych skrupułów szydzą z naszego pesymistycznego nastawienia do codziennych spraw.

Zazwyczaj utyskujemy na deszczową aurę i niskie pensje, a potem to już wspomniana lista sukcesywnie się wydłuża o kolejne pozycje. Wiele zależy też od danej sytuacji życiowej, jak również wykształcenia czy wieku. Dla przykładu bezrobotni, którzy miewają problemy ze znalezieniem satysfakcjonującej pracy, utyskują na ministrów.

Masz ochotę wzbogacić swoją wiedzę? Będzie nam miło, jeżeli dla osiągnięcia tego celu przeczytasz informacje ze strony (http://tax4business.pl/), które dla Ciebie stworzyliśmy w następnym linku.

Nieco na przekór powszechnym opiniom, ale ciągle w zgodzie z naszą zrzędliwą naturą, wytknijmy kilka błędów, jakie popełniają rodacy podczas poszukiwania pierwszej bądź następnej pracy.

praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Najprawdopodobniej największym przeciwnikiem osób szukających posady jest czas. Jeśli panowie mają na utrzymaniu żonę i córki albo przed piętnastoma laty wzięli kredyt, to nie mogą zbyt długo być na bezrobociu – oszczędności w końcu kiedyś się kończą. Chociaż życiowe obowiązki zmuszają do pośpiechu, to jednak należy być cierpliwym. A wpisanie w sieć frazy praca Chrzanów (najnowsze oferty pracy) z pewnością nie da natychmiastowych efektów w postaci doskonałej pracy.Bezsporną kwestią bywa fakt, że przełożony bardziej będzie cenił osobę pracującą, która pragnie zmienić np. swój zawód niż osobę będącą na bezrobociu. Jednak nie warto tych słów traktować zbyt dosłownie. Jak podpowiadają headhunterzy, sensowniej przeczekać parę tygodni niż znów za miesiąc bądź dwa szukać kolejnej pracy. W końcu wpisanie w internet hasła praca Bełchatów (poznaj oferty) lub spawacz Kraków nie bywa magicznym zaklęciem, które sprawi, że rozdzwoni się komórka z najlepszymi propozycjami.

Poszukiwanie etatu w gruncie rzeczy także jest pewnego typu pracą. Jeżeli zwolniona kadrowa cały dzień spędzała przy laptopie, to na bezrobociu musi postępować w niemalże taki sam sposób. A jeżeli jej aktywność zawęzi się jedynie do kilkukrotnego wpisania w wyszukiwarkę frazy praca Brwinów, to z pewnością skutki takich przedsięwzięć nie będą zadowalające. Zresztą trzeba również pamiętać o tym, że poszukiwania pracy powinny być rozszerzone, np. o pytanie znajomych o to, czy w ich zakładzie pracy przypadkiem menedżer nie potrzebuje utalentowanego księgowego bądź ślusarza – w końcu nie od dziś wiadomo, że znajomości bywają najlepszą przepustką.