Ogumienie zimowe oraz letnie

Dawniej, kiedy nie wymyślono jeszcze opon ani technik produkowania takich części, przemieszczanie się pojazdami było niełatwe. Zrobione z drewna koła nierzadko pękały, najbardziej na wyboistych powierzchniach. Mankament usiłowali rozwiązać dawni inżynierowie Imperium Romanów, którzy zbudowali setki kilometrów świetnych dróg. To olbrzymie dokonanie widać w znanym porzekadle, że wszelkie drogi prowadzą do Rzymu.

Pionierskie opony powstały w trakcie początków motoryzacji. Dobre ogumienie jest tak kluczowe dla aut, że w czasie Drugiej Wojny Światowej wielkie niedoboru kauczuku spowodowały duże opóźnienia w machinie wojskowej nazistów. W dzisiejszym artykule przedstawiamy 3 naczelne typy ogumienia, którą są stosowane dziś —-> tutaj serwis o oponach.

tir

Źródło: flickr.com

Jeśli masz pojazdy do robót w polu, powinny być one uzbrojone w mocne opony rolnicze. Tego typu opony (strona polecana w temacie) muszą się charakteryzować oczywiście sporą wytrzymałością, ponieważ roboty rolnicze są niezwykle wymagające. Zwyczajne ogumienie do samochodów tutaj nie dadzą rady. Poza tym opony rolnicze są najczęściej sporo większe od zwykłych modeli – zwłaszcza opony rolnicze, które zakłada w kombajnach.

Auta, które poruszają się po niełatwych drogach, muszą posiadać zainstalowane porządne opony terenowe. W tym wypadku kluczową cechą, jaką muszą wykazywać dobre opony terenowe, jest przyczepność (na przykład TAKIE). Opony terenowe są najczęściej potrzebne zawodowym kierowcom, którzy występują w wymagających rajdach. Na takich rajdach trasy zazwyczaj są prowadzone przez bagna i wzgórza. Mocne opony terenowe to fundament sukcesu w tego typu rajdach.

I na zakończenie tekstu zostały nam opony ciężarowe (na przykład TAKIE), które są produkowane, jak sama nazwa podpowiada, do zakładania w samochodach ciężarowych, transportujących ciężkie cargo. Opony ciężarowe muszą charakteryzować się solidnością, bo muszą unieść wielki nacisk. Gdyby w samochodach ciężarowych zamontować normalne opony do samochodów osobowych, bez wątpienia by eksplodowały po kilku trasach.