Obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu

Od dłuższego czasu jesteśmy w stanie zaobserwować trudną sytuację na rynku pracy. Niestety, na dzień dzisiejszy tylko niektóre są w stanie pochwalić się opadającym wskaźnikiem bezrobocia. Mało optymistyczne wieści pojawiają się z Żywca. Czy władze miasta robią wszystko co w ich mocy, aby przekonać do Żywca nowych inwestorów?

A może w Żywcu musi powstać Specjalna Strefa Ekonomiczna, dzięki której w mieście pojawią się firmy będące w stanie zapewnić kolejne miejsca pracy? Zdania radnych są rozbieżne. Jedni uważają, że same koszty przystąpienia do strefy są bardzo duże,| a co istotne nie dają gwarancji sukcesu. Odpowiedzią na to zagadnienie jest ościenna gmina, która mimo wielkich ambicji pozyskała tylko jednego inwestora.

Ciekawi Cię ten wątek? To odsyłam do źródła (https://www.traple.pl/obszary-prawa/cyberbezpieczenstwo/), gdyż odkryjesz tam masę fascynujących artykułów w tej dziedzinie.

Druga grupa jest odmiennego zdania. Są zdania , że strefa jest przyniesie wiele dobrego i jeżeli miasto nie zdecyduje się na podjęcie ryzyka, nigdy nie dowie się czy „było warto”. Należy próbować wszystkiego, w celu walki z bezrobociem i to jest ich zasada.To najnowsze projekty, a jak się prezentuje obecna sytuacja na rynku pracy w Żywcu? (Sprawdź też oferty pracy opiekunka osób starszych).Żywiec, z przyczyny swego wyjątkowego miejsca na mapie to na dobrym poziomie rozbudowana turystyka, gastronomia oraz baza noclegowa. Restauracje, hotele i domy wczasowe cały czas poszukują pomysłowych osób, które z zaangażowaniem i entuzjazmem oddadzą się obowiązkom wykonywanym w nowym miejscu pracy.

praca

Autor: Fernando L
Źródło: http://www.flickr.com

Dodatkowo w Żywcu poszukiwaną grupą zawodową są przedstawiciele handlowi, handlowcy, czy osoby związane z pracami budowlanymi. Szczególnie, że za chwilę odbędzie się sezon wiosenno-letni, a wraz z nim pojawią się prace sezonowe. To doskonała propozycja, zwłaszcza dla tych osób, które nie mają stałego zatrudnienia.

Zaletą prac sezonowych jest to, że przełożonym nie tyle zależy na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu a także potrzeby rozwoju własnych umiejętności. Dzięki temu powierzone czynności mogą być dokonywane zarówno przez dorosłych ludzi, jak i młodych – bez doświadczenia.
Które jeszcze profesje poszukiwane są na obszarze Żywca? Dobrym pomysłem jest przejrzeć oferty pracy w internecie. Najłatwiej będzie wpisać w wyszukiwarce internetowej tekst, przykładowo: oferty pracy Żywiec – a jest możliwość, że odnajdziemy ofertę interesującej pracy.