Powoli zbliża się zima – pomyśl, co się przyda twojemu samochodowi

RP jest krajem, który ma szansę poszczycić się pięknymi 4 porami roku. Jest ty i słoneczko, i deszcz, i śnieg. I na każdą taką chwilę powinniśmy być zawsze przygotowani. I tak, jak my potrzebujemy odpowiednie buty, tak i nasze auta muszą mieć doskonałą przyczepność.Gdy w naszym kraju zjawia się zima i następują opady śniegu, nie można jeździć samochodem na letnich oponach. To niestety niebezpieczne.

opona i felga

Autor: Ryan Gsell
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można też wyjeżdżać w trasę na starszych, startych oponach, które najzwyczajniej w świecie nie posiadają odpowiedniej przyczepności. W taki sposób stwarza się zagrożenie i sobie, jak i innym kierującym. Już z początkiem jesieni warto zacząć rozmyślania o kupnie nowych opon na zimę. Rzecz oczywista jest ich wiele, należy jednakże wcześniej zapoznać się z oferowanymi na rynku modelami i wybrać ten, który jest najlepszy. Ostatnimi czasy we wszelkich rankingach doskonale wypadają opony Continental. Ich jakość uznają i sprzedający, i kupujący.

Opony Continental są okrzyknięte najlepszymi na świecie (występują w wersjach i na lato, i na zimę – co istotne, obie są też dobrze oceniane). Zimą dobrym wyjściem jest kupić felgi (odwiedź stronę) stalowe. Dlaczego? Felgi (tanio alufelgi Poznań – zweryfikuj u źródła) stalowe mają większą trwałość niż z aluminium i nie podlegają zniszczeniu się tak szybkim tempie (a śliskie szosy, muldy zamarzniętego śniegu przy krawężnikach i dziury na drogach spowodowane złymi warunkami pogodowymi są częstymi przyczynami zniszczeń). Gdzie najlepiej kupować opony? Natychmiastowym skojarzeniem, które się nasuwa, jest Internet. W tej chwili to najszybsza metoda wszelakich wyszukiwań.

Starczy usiąść przed komputerem, wstukać hasło ‘opony sklep’ i obejrzeć strony www, które się pojawiają. ‘Opony sklep’ pokaże również sklepy stacjonarne, które mieszczą się blisko naszego miejsca zamieszkania. Można zatem wcześniej pójść do takiego punktu i obejrzeć rodzaj opony, który nas interesuje. Zakup w e-sklepie jest równie proste. Fotografie idealnie przedstawiają oponę i stan bieżnika (można wszak kupować używane, lecz będące w bardzo dobrym stanie, opony), a dokładny opis sprawi, iż żaden kierowca się nie pomyli.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*