Leasing czy wynajem?

Masz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z jego realizacją! Albowiem, osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie w postaci wkładu pieniężnego na rozwój prywatnej firmy – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozwój działalności.

Z inicjatywą dla przedsiębiorców, wychodzą także firmy leasingowe.
Dość powszechnym przedmiotem umowy leasingowej stały się w ostatnim czasie maszyny, a wśród nich m. in. wózki magazynowe, maszyny budowlane i drogowe (koparki jcb), maszyny do obróbki drewna i metalu czy maszyny poligraficzne.

budowa

Autor: Maciej Lewandowski
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing maszyn budowlanych, takich jak np. ładowarki kołowe ma wiele zalet. W razie kredytu kredytobiorca ma prawo pokryć wartość VAT-u, w leasingu natomiast opłatę uiszcza firma leasingowa. Zaletę leasingu da się zauważyć również, gdy zestawimy go z dzierżawą. Umowa leasingu zawsze jest podpisywana na czas określony, zaś umowa najmu jest zazwyczaj krótsza (zależnie od potrzeb). Poza tym w razie wynajmu nie przysługuje nam możliwość wykupu maszyny, za to można to zrobić, kiedy przedsiębiorca decyduje się na leasing.
Dobrze jest również zwrócić uwagę na stan maszyn budowlanych jakie mamy zamiar wynająć. Leasing zapewnia nam sprawne urządzenia.
W bieżącej chwili na rynku funkcjonuje znaczna ilość finansujących firm leasingowych, co przekłada się dla zainteresowanych na możliwość wyboru wariantu dla niego najkorzystniejszego.

Kupując przedmiot ze środków bieżących, klient wyraźnie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, gdyż musi wyłożyć całą sumę na zakup przedmiotu.

Zainteresował Cię nasz artykułu? Zatem namawiamy Cię – wejdź na nową witrynę i dokonaj oceny (https://domymax.pl/projekty-domow/domy-kontenerowe/) naszych prób. W przypadku pewnych zastrzeżeń – zwróć się do nas!

W przypadku umowy leasingowej, leasingobiorca nie jest zmuszony do angażowania dużych środków własnych, oraz dodatkowo ustala takie raty miesięczne, aby pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi wykorzystujemy działanie tzw.

Czy chcesz poznać ten problem z innej perspektywy? Nic prostszego – zwyczajnie wejdź na ten odnośnik, ponieważ więcej zobaczysz tutaj (http://www.kador.pl/zarzadzanie-i-standardy/).

dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, będziemy mogli zakupić np. nie jedną maszynę, a dwie i dzięki temu uzyskać większe przychody firmy(opłata wstępna to zaledwie 10 % wartości maszyn).