W jaki sposób wygląda proces zezłomowania samochodu? O czym trzeba pamiętać?

Żeby wyrejestrować pojazd powinniśmy go po pierwsze zezłomować. Początkowo należy znaleźć stację demontażu, która może być upoważniona do wydawania zaświadczeń o przyjęciu samochodu do kasacji. Z taką stacją dobrze najpierw skontaktować się telefonicznie i dowiedzieć się, jak może wyglądać sprawa z dostarczeniem auta. Czy sami musimy je dostarczyć, czy firma oferuje bezpłatny odbiór auta własną lawetą. Od ręki możemy dowiedzieć się, jakiego typu musimy ponosić koszty.

samochód

Autor: Yanki01
Źródło: http://www.flickr.com
Określone ze stacji demontażowych mogą przyjąć do zezłomowania pojazdy kompletne całkiem darmowo,z kolei podając pojazdy powypadkowe niekompletny należy liczyć się z dopłatą za każdy wybrakowany kilogram. Za auto w nadającym się stanie i zupełnie kompletny, jaki został dostarczony przez właściciela na kasacja samochodów Warszawa, stacja może dokonać własnej wyceny uzgodnionej z właścicielem wraka. Jakiego typu dokumenty wymagane są do skasowania samochodu?

Potrzebny jest dowód rejestracyjny lub dokument, który potwierdza dane auta, jak poświadczenia przez Wydział Komunikacji w sytuacji, gdy nasz dowód zatrzyma policja. Jak pojazd jest zarejestrowany na firmę, to należy dodać wpis do ewidencji działalności gospodarczej, a także upoważnienie do zezłomowania pojazdu dla osoby wyrejestrowującej pojazd w imieniu podmiotu gospodarczego. Oczywiście należy mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość. W

samochód

Autor: jennalex
Źródło: http://www.flickr.com

następnym kroku, aby zakończyć wyrejestrowanie pojazdu auto z zaświadczeniem o przyjęciu pojazdu do kasacji i tablicami rejestracyjnymi musimy zgłaszać się do właściwego wydziału komunikacji.

Należy to zrobić w ciągu 30 dni. W momencie wydawania zaświadczenia o przyjęciu samochodu na złom przestaje również pojawić się opłata OC samochodu,jeżeli ten ją zdobyła, nadpłatę mamy szansę wycofać. Tak sytuacja się prezentuje i odnosi się to do większości sytuacji, nieważne czy jest to złomowanie pojazdów Łódź czy auto ( myjnia samochodowa franczyza ) złom Warszawa. Pamiętajmy na pewno o odpowiednich procedurach, które trzeba zachować, żeby wszystko mogło przebiegać w sposób niezakłócony i prawidłowy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*