O czym należy pamiętać projektując ogrzewanie budynku gazem płynnym

W trakcie tworzenia projektów domu powinniśmy zastanowić się nad tym, jakiego ogrzewania chcemy używać. Mamy wiele opcji, niekiedy jednak okazuje się, iż najodpowiedniejszym rozwiązaniem w danych warunkach będzie ogrzewanie gazem płynnym. Najczęściej wykorzystywanymi gazami płynnymi są propan jak również butan. Zależnie od tego gdzie usytuujemy zbiorniki na gaz, należy odpowiednio wybrać dany z gazów. Jeśli zbiorniki LPG lokalizujemy na zewnątrz domu powinniśmy stosować propan.

butle gazowe

Autor: Disco-Dan
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to niezwykle istotne, ponieważ do naszego budynku dostaje się w postaci gazu. Butan w temperaturze zeru stopni przestaje parować więc nie mógłby przedostać się przewodem do ogrzewanego domu. Zbiorniki na gaz mogą być niebezpieczne tylko w przypadkach, gdy są w nieodpowiedni sposób eksploatowane albo instalacja jest niepoprawnie zrobiona. Szukając firmy, która zamontuje instalację, powinniśmy wybierać tylko polecane a także doświadczone ekipy. Dzięki temu jesteśmy pewni, że zrobiona instalacja jest na pewno bezpieczna oraz będzie poprawnie funkcjonowała.

Każda działająca instalacja powinna być co jakiś okres czasu sprawdzana i serwisowana, kiedy pojawi się tak potrzeba. Możemy zdecydować się na wzięcie w dzierżawę zbiornika, w takim przypadku firma usługowa zagwarantuje nam regularny serwis urządzeń tudzież będziemy mogli poczuć się bezpieczniej. Gdy zbiornik www.maragency.pl/kategoria/podziemne/grp/11 LPG zlokalizowany jest na przed domem musimy go odpowiednio oznaczyć. Bardzo przydatne mogą być różnego typu tablice ostrzegawcze oraz informacje o magazynowanym gazie. Niezwykle ważne jest też umieszczenie zbiornika tak, żeby straż pożarna w trakcie pożaru nie miała kłopotu z dostaniem się na miejsce pożaru. Biała powłoka zbiornika może ochronić go przed dużym rozgrzaniem przez promienie słoneczne. Więcej znajdziesz tutaj: .

Dom jednorodzinny

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając ogrzewanie za pomocą płynnego gazu tudzież montaż zbiorników należy wybierać tylko sprawdzone firmy. Zbiorniki na gaz mogą być bardzo niebezpieczne, jednak jeżeli instalacja jest prawidłowo zrobiona a także regularnie serwisowana może być to bardzo dobry sposób na ogrzewanie domu.