O czym nie powinien zapomnieć początkujący przedsiębiorca – krótki poradnik

Otwieranie własnej firmy jest wymagające. Powinniśmy dopełnić licznych formalności, potrzebny jest początkowy zasób finansowy oraz szczypta… szczęścia. O czym ponadto nie można zapomnieć?

Logo

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Swoja działalność gospodarcza zaczyna się od konceptu. Eksperci z zakresu biznesu nie mają wątpliwości – skuteczna działalność bazuje na unikalnym produkcie.

Jeśli masz za zadanie poznać taki temat dokładniej i chcesz zbadać zagadnienie pod innym kątem, to więcej znajdziesz w linku (https://stern-przysiegly-holenderski.pl/zaufali-nam) postu, który jest w tym miejscu.

Musi odpowiadać na oczekiwania konsumentów i zaspokajać je. Dobrze, aby zapełniało lukę rynkową, a więc stanowiło produkt lub usługę, której dotąd nikt nie proponował. Sam koncept to jednak za mało. Nasz towar, choćby byłby najwyższej jakości, nie przykuje uwagi klientów, jeżeli nie zadbamy o jego należyte opakowanie. Pamiętajmy o znaczeniu barw – czerń pasuje do towaru ekskluzywnego, błękit – do produktów dedykowanych dla najmłodszych, zielony – do tych produkowanych naturalnie, a pomarańczowy – do firm, które chciałyby podkreślić swoją innowacyjność. Wybierając kolory opakowania, pamiętajmy, że musi ona uzupełniać logotyp, czyli ochrony (polecamy wypatrz promocje) towarowy (więcej szczegółów). Powinniśmy delegować jego przygotowanie profesjonalnemu fachowcowi. Dzięki temu będzie ono oryginalne, przykuje uwagę potencjalnych konsumentów i zręcznie nawiąże do charakterystyki towaru.

Sam logotyp to jednak nie wszystko. Musimy zadbać o jego zabezpieczenie. Prawo ochronne na znak towarowy jest po stronie jego właściciela i nakłada kary dla tych, którzy próbują go sobie zawłaszczyć. Warto jednak nie zapominać, że samo zlecenie zaprojektowania logotypu nie zapewnia jego ochrony. Jeśli rozkręcamy firmę na Pomorzu, wprowadźmy w wyszukiwarce frazę „biuro patentowe Gdańsk”, a otrzymamy adres najbliższej siedziby. Na miejscu otrzymamy wszelkie informacje, a urzędnicy wytłumaczą, jak funkcjonuje prawo ochronne na znak towarowy. Spis placówek znajdziemy też na witrynie internetowej Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej. Musimy jedynie kliknąć w obszar wyszukiwań i wpisać hasło „biuro patentowe Gdańsk”. Otrzymamy nie tylko dane placówek, ale także informacje o różnego rodzaju ventach, konferencjach oraz linki do publikacji poświęconych tematowi.