Aranżując wnętrza musimy wybrać nie wyłącznie meble, lecz również barwy, glazurę, płytki czy podstawowe urządzenia.

Aranżując mieszkanie trzeba zacząć od fundamentów, aby wszystko ze sobą dostroić oraz postawić sprzęty w zaplanowanym miejscu. Musimy się zastanowić jakie wyłowić kolory, płytki czy też panele. A także gdzie postawić prysznic czy też zestaw WC.

toaleta

Autor: Brian Kelley
Źródło: http://www.flickr.com

Płytki kuchenne to wyśmienite wyjście do kuchni, gdyż w kuchni są szykowane posiłki, zatem istnieje przypadek, iż coś na podłodze się rozleje czy odpadów (polecamy przejdź po tym linku) wysypie. Ułatwiają prędkie codzienne sprzątanie. Płytki możemy układać na ścianę i na podłogę. Mają przeróżne desenie, kształty czy odpady (polecamy kliknij tutaj) barwy. Płytki na ścianę układamy w miejscach gdzie przeważnie gotujemy, przy zlewozmywaku czy przygotujemy posiłki. Mamy do doboru na rynku polskim mnóstwo typów płytek kuchennych, w związku z tym jeżeli zajmujemy się planowaniem wnętrza kuchennego trzeba dobrać płytki by współgrały do pozostałego umeblowania kuchni (sprawdź ofertę). Umeblowanie czy różne sprzęty kuchenne na rynku krajowym mamy szereg modeli. Jeżeli wybieramy jednokolorowe umeblowanie, mamy okazje dobrać wzorzyste barwy płytek bądź o parę ton z innym kolorem.

Można pamiętać, by kolory się nie gryzły ze sobą, gdyż nie będzie to ładnie wyglądać. W wielu mieszkaniach kuchnia jest miejscem, w którym standardowo przebywamy. Zatem można wybrać płytki, które by nas nie drażniły i były dopasowane do całego umeblowania kuchennego. Należy także zastanowić się nad średnicą płytek. Na rynku lokalnym posiadamy płytki duże i mniejsze. Standardowo duże płytki kuchenne idealnie nadają się na posadzkę, a mniejsze na ścianę. Zestaw podtynkowy powinien być w łazience we właściwym miejscu.

Należy pamiętać, aby zestaw nie zabierał mnóstwo przestrzeni ubikacji, lecz również żeby wolno było bez skrępowania się przy nim poruszać. Zestaw podtynkowy montuje się na ścianie czy też posadzce, naturalnie montuje się go do rura kanalizacyjnej (zobacz ofertę tu). W niedużej toalecie nie mamy dużego wyboru, tymczasem w dużej toalecie możemy wybrać zestaw w przeróżnym kształcie czy wielkości.