Projektujemy łazienkę: jak wybrać elementy wyposażenia?

Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu. Dobrze urządzona nie tylko umożliwia w komfortowy sposób zadbać o urodę, ale też staje się miejscem wieczornego wyciszenia. Tak, jak wszystkie pomieszczenia w domu, potrzebuje ona zaprojektowania w jakimś wybranym stylu, to wnętrze musi być urządzone praktycznie i ze smakiem.

wanny wolnostojące

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj rynek proponuje bardzo bogate i zróżnicowane wyposażenie łazienek. Sposób zamontowania, użytkowania, forma oraz wygląd poszczególnych sprzętów do łazienki to niełatwy wybór, nim więc pójdziemy na zakupy, trzeba sprecyzować, w jakim stylu chcemy mieć urządzoną łazienkę. Nie wszystkie meble i sprzęty sprawdzą się w każdym wnętrzu, na przykład umywalki prostokątne pasują świetnie do łazienek w stylu nowoczesnym, okrągłe lepiej będą prezentować się w klasycznych wnętrzach – umywalki prostokątne na jest z wannami.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy tekst, szybko zobacz dodatkowo ten odnośnik! To świetna oferta (http://tort-artystyczny.pl/kontakt/) i tu odnajdziesz szczegółowe informacje.

Wanny zabudowane to rozwiązanie klasyczne, w nowoczesnych łazienkach w stylu eleganckim, albo w łazienkach zaprojektowanych w stylu retro bardziej trafnym wyborem będą wanny wolnostojące. Także wybór materiałów, z jakich została stworzona armatura łazienkowa, ma ogromny wpływ na końcowy wygląd pomieszczenia oraz, co oczywiste, na kwestię praktyczną. Najczęściej stosowane, a jednocześnie najtańsze, umywalki, wykonane są z ceramiki. Jeżeli pragniemy czegoś bardziej niebanalnego, znajdziemy także umywalki kamienne, szklane, lub drewniane.

Urządzając łazienkę nie można sugerować się wyłącznie aspektem wizualnym. To ważne, aby łazienka była pomieszczeniem, prezentującym się ładnie, ale równie istotne jest, aby była wnętrzem funkcjonalnym, wygodnym w użytkowaniu oraz dobrze zagospodarowanym. Wanny wolnostojące, szczególnie te o wymyślnych kształtach i z ozdobnymi nóżkami, prezentują się wspaniale, ale nie sprawdzą się w ciasnych pomieszczeniach.

Również umywalki prostokątne wymagają raczej większej przestrzeni, bowiem w wąskiej łazience łatwo będzie uderzyć się o róg umywalki – niewielka łazienka wymaga elementów wyposażenia o gładkich, zaokrąglonych krawędziach, zgrabnych, niedużych. Jeśli posiadamy małą łazienkę, wybierajmy też rozwiązania kompaktowe: od wolnowiszącej umywalki zdecydowanie lepszym pomysłem będzie umywalka z dopasowaną szafką.