Jak ekspresowo i poprawnie rozliczyć podatek za rok 2015?

Sposobów rozliczenia PIT-u jest kilka. To nasz wybór, czy chcielibyśmy zlecić tę pracę komuś innemu, czy wypełnić sobie PIT samemu – w klasycznej, papierowej wersji lub drogą internetową. Wszystkie sposoby są dobre, więc wybierzmy taki, który będzie nam najbardziej odpowiadał i który da nam pewność, iż nasze zeznanie roczne zostało złożone prawidłowo.

Jeśli nie jesteśmy pewni, że dobrze policzymy sobie PIT, możemy wybrać się do biura rachunkowego albo do niezależnej, zaprzyjaźnionej księgowej. Zrobienie niezbyt skomplikowanego PIT-u to koszt około 15-20 złotych i nie zabierze więcej niż kilka minut, maksymalnie pół godzinki.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło projektowanie instalacji sanitarnych wrocław a przeczytasz tam atrakcyjne informacje, które na długi czas zapadną Ci w pamięć.

Rozliczony dokument PIT biuro rachunkowe może (po podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej przesłać bezpośrednio do urzędu. Lecz jest również opcja wysłania go jako e-deklaracji, czyli dokumentu elektronicznego, który może zostać wysłany bez podpisu. Nasza kopia jest drukowana przez biuro.

Korporacja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Warto ją zatrzymać, dlatego, że może nam być jeszcze potrzebna, np. w banku gdy będziemy starać się o kredyt. Jeżeli chcielibyśmy rozliczyć PIT sami, możemy ściągnąć sobie z internetu PIT 2015 program, który jest zupełnie darmowy i działać zgodnie ze wskazówkami, uzupełniając poszczególne kratki.

Kiedy zainteresował Cię ten temat, obejrzyj witrynę a na pewno uzyskasz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie – nie czekaj tylko kliknij.

Zwykle jest to dosyć łatwe i nie przysparza większych problemów. Formularz PIT uzupełniony elektronicznie także możemy przesłać od razu do systemu urzędów skarbowych, a egzemplarz dla nas sobie wyedytować. Pamiętajmy o tym, iż możemy odliczyć 1% podatku na instytucje charytatywne czy też instytucje pożytku publicznego.

Jeżeli dostaliśmy płytę typu „PIT 2015 program” jako dodatek do prasy albo w ramach jakiejś promocji, możemy mieć pewność, że numer KRS placówki, która nam ją podarowała, znajduje się w polu jednego procenta. Wybierzmy instytucję, której chcemy pomagać w pełni świadomie, by nie zdecydować się na przypadkową instytucję tylko dlatego, iż już figuruje w deklaracji podatkowej – tylko nie pozostawimy złożenia deklaracji na ostatnią chwilę, nawet drobne błędy będzie można jeszcze poprawić. Dobrze jest zrobić to wcześniej i nie zwlekać do ostatniego dnia kwietnia, aby uniknąć awarii i przeładowania systemu albo wężyka w przy okienku.