Ozonowanie wnętrza pojazdu na pozbycie się dokuczliwego zapachu.

W trakcie użytkowania samochodu zawsze pozostawiamy w jego wnętrzu zapachy, które pozostają. Niezależnie od tego, jak o niego troszczymy się, sprzątamy, da się odczuć różne uciążliwe zapachy pozostawione przez wypalanie tytoniu, przewożenie zwierząt, jedzenie czy nawet różne środki czystości. Najskuteczniejszą strategią, która pozwoli nam się ich pozbyć to ozonowanie wnętrza samochodu.

Samochód terenowy marki Ford

Autor: Kyle Harris
Źródło: http://www.flickr.com

Ozonowanie klimatyzacji jest działającym i bezpiecznym sposobem na pozbycie się bakterii, pleśni i niemiłych zapachów z całego układu klimatyzacji i z wnętrza – (zobacz jeger.pl/) samochodu. Przegląd (zobacz przeglądy rejestracyjne) klimatyzacji jest działaniem podnoszącym komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Zanieczyszczenie układu wynikające z codziennej eksploatacji wywołuje pogorszenie samopoczucia i spadek kondycji psychomotorycznej. Mówiąc otwarcie, podróżowanie wozem w którym czuć odmienne nieprzyjemne zapachy nie należy do miłych.

Działanie ozonu jest niezmiernie krótkie ale jednocześnie bardzo skuteczne. Jeśli tylko ma styczność z bakteriami, paskudnymi zapachami jak również wirusami rozbija je poprzez utlenianie, jedyne co nam ostaje po procesie ozonowania to wyraźny tlen. Ozon nie kryje niemiłych zapachów, lecz je usuwa z całego środka pojazdu, też z tapicerki. Ozonowanie winno trwać 15-25 minut. Przeciąganie czasu nie jest zalecane. Na generatorze mieści się ostrzeżenie, że ozon jest mocnym utleniaczem i jego nadwyżka może doprowadzić do wypłowienia tapicerki a także tworzyw chemicznych.

Po zakończeniu procesu pozostaje otwarcie drzwi a także przewietrzenie wnętrza, gdyż ozon jest złośliwym gazem. Fakt, że kabina została wypełniona trójatomowym tlenem nie ulega wątpliwości przez kilkanaście kolejnych godzin. Przypomina o tym rześki, intensywny zapach powietrza – identyczny z tym, jaki pojawia się po burzy.

samochód marki BMW

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Ozonowanie wnętrza samochodu to ok. 60 zł z auta osobowe i 100 zł za samochody dostawcze. Podczas takiego zabiegu jednocześnie robiony zostaje przegląd klimatyzacji , który pokazuje nam stan zużycia tego urządzenia. Zastanawiając się nad wydajnym i kompleksowym porządkowaniem wnętrza pojazdu, powinniśmy wziąć pod uwagę ozonowanie . Procedura ta pomoże pozbyć się niemiłych zapachów z auta i podniesie wygodę jazdy.