Jakie technologie używane są w telebimach? Czym się odznaczają, co je odróżnia od siebie?

Telebim, potocznie nazywany także jako ekran led, to bardzo zawiłe w zakresie konstrukcji urządzenie do tworzenia obrazów statycznych oraz dynamicznych. Matryca telebimu skonstruowana jest z lampek diodowych, które cechuje wielka moc świecenia . W ostatnich latach, zazwyczaj mamy szansę zobaczyć technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

reklama

Autor: minimalform
Źródło: http://www.flickr.com
W technologii 2RGB, żeby skonstruować pojedynczy piksel należy użyć około czterech lampek diodowych. Dwie z nich są czerwone, zielona i niebieska występują pojedynczo. Ogromnym atutem takiego umieszczenia części poltrading części do widlaka jest fakt, iż konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego typu mają dwa razy większą rozdzielczość – idź na stronę. Jak prezentują się inne sytuacje?

W technologii RGB i SMD diody każdego z kolorów montowane są w tej samej ilości. Jedyna różnica jest taka, że w przypadku technologii SMD diody są trójkolorowe. To sprawia, że każda dioda może emitować światło trójkolorowe, a to sprawia, że tego rodzaju telebim cechuje się dużą rozdzielczością na metr kwadratowy i wyświetlanie ekranów w dobrej jakości. Stosowanie jednak tego typu technologii ma duży wpływ na cenę tego typu telebimów, jest on znacznie większy z powodu zawrotnych cen, a także znacznej ilości diod potrzebnych do wykonania modułów telebimu.

Koszty zakupu telebimów to zagadnienie jakie bezwzględnie musimy wziąć po uwagę przed kupnem tego typu sprzętu. Niezbędna jest więc odpowiednia kalkulacja kosztów inwestycji. Bardzo ważne jest, żeby obliczyć potencjalny pobór prądu przez telebim. Sprawa jest taka, że im mniejsza liczba diod to właściwie mniejszy pobór prądu. Mądrze więc wybrać telebim

reklama

Autor: Billie Ward
Źródło: http://www.flickr.com

zbudowany z użyciem technologii 2RGB, która posiada najlepszy i najbardziej ekonomiczny współczynnik ilości pikseli do ilości pobieranej energii przez telebim – telebim lubin hutnicza. Telebimy cechują się dużą przewagą w trakcie organizacji wydarzeń masowych,równocześnie nad projektorami, jak i ekranami plazmowymi.

Dzieje się tak, ponieważ podczas dużego słońca obraz prezentowany z telebimu jest z pewnością dostrzegalny. Nawet mocne promieniowanie słoneczne nie robi znacznych problemów z wyświetlaniem treści. To dzięki wysokiej mocy źródła światła, którą emitują telebimy.