Zamierzasz rozpocząć pracę zawodową? Dowiedz się jak wygląda rekrutacja pracowników i rozmowy kwalifikacyjne

Nabór jest początkowymkrokiem zatrudnienia pracownika. Jej zamiarem jest odszukanie satysfakcjonującej liczby kandydatów, z których można będzie zrobić selekcję.

Punktem wyjścia do naboru jest analizazapotrzebowań i niedoborów kadrowych w instytucji. Braki te mogą dotyczyć ilości pracowników lub umiejętności. W drugim przypadku można rozważyć kursy i przesunięcia. Dalszymi cyklami jest zatwierdzenie kontraktu o pracę a także adaptacja fachowców.

Rekrutacja pracowników może mieć zakres szeroki bądź wąski. W przypadku rekrutacji szerokiej oferty są kierowane poprzez wysokonakładowe gazety, Internet i inne środki masowego przekazu docierające do wielkiej grupy ewentualnych pracowników (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-zostac-detektywem-czyli-jakie-cech-sa-niezbedne-w-tym-zawodzie). W razie wąskiej, stosowane są metody trafienia do wyznaczonej grupy osób, aczkolwiek koszt dotarcia do wybranych osób jest na ogół większy, niż w momencie rekrutacji szerokiej. Sama rekrutacja pracowników może zostać wykonywana albo we własnym zakresie – przez jednostkę poszukująca fachowcaczy też też może zostać poleconazakładom rekrutacyjnym – agencje pracy Kraków.

pracownik

Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Mając na uwadze formę rozliczenia międzykontrahentem, a firmą rekrutacyjną wyznacza się: nabór typu successfee – agencje odbierają honorarium tylko w przypadku zatrudnienia wyselekcjonowanego przez nią kandydata bądź nabór typu retained – agencje pracy Kraków są opłacane niezależnie od wyniku rekrutacji. Etapy rekrutacji są następujące: najpierw układa się opis stanowiska pracy, po drugie zamieszcza się ogłoszenie z opisem żądań jakie powinien spełniać kandydat, na podstawie zgłoszeń opracowuje się listę kandydatów, którzy oddawani są selekcji zgodnie z żądaniami oraz sprawdzane są ich referencje, na samym końcu podejmuje się decyzję o zatrudnieniu jak 0również wyznacza się warunki kontraktu z przyjętym pracownikiem. Najbardziej znana agencja pracy Kraków to Randstad (kliknij w adres).

To od właściciela firmy zależy czy wybierze pomoc agencji w poszukiwaniu eksperta, czy dokona tego na własną rękę. Każdy sposób jest niesłychanie dobry, z tej przyczyny jeśli jesteś osobą poszukującą pracy śledź portale internetowe tak samo agencji jak i konkretnych firm bądź po prostu czytaj gazety.