Jakim sposobem rozliczyć PIT internetowo. Wskazówki

W jaki sposób rozliczyć PIT? Kalkulowanie podatku PIT to coroczna bolączka wielu rodaków. Trzeba jednakże o tym pamiętać, żeby później nie mieć kłopotów z urzędem skarbowym. Jak rozliczyć PIT przez sieć internetową? Gdzie znaleźć wniosek PIT? Niżej odnajdziecie poradnik, jak rozliczyć podatek PIT. Dowiecie się także, kiedy uzyskacie zwrot podatku, a również jakie są najczęstsze pomyłki podczas wypełniania PIT-u.

Do końca kwietnia musimy wypełnić a także złożyć zeznanie podatkowe. Wiemy o tym doskonale, bo co roku data jest ta sama. Jednak połowa z nas obliczanie PIT 37 zostawia na ostatni moment. W urzędach podatkowych najogromniejsze kolejki za każdym razem tworzą się w drugiej połowie kwietnia. Zwlekając, a potem wypełniając arkusz w pośpiechu, narażamy się na stres i omyłki, o które bardzo łatwo. Zazwyczaj zapominamy o podpisie.

Otrzymanie kolejnych wiadomości na podnoszony tutaj temat jest dla Ciebie kwestią priorytetową? Jeżeli tak, to bez obawy kliknij ten odnośnik oraz tam zdobądź ważne informacje (https://www.technicast.pl/).

Wtenczas urząd wzywa nas do jego uzupełnienia i trzeba się fatygować po raz drugi. Mylimy także NIP zakładu pracy ze swoim NIP-em. Pamiętajmy, iż można wpisać w zeznanie po prostu własny numer PESEL. Czasem gubimy się w tabelkach i mylimy rubryki, np. przychód oraz dochód.

wypełnij druk

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Dosyć częstym błędem jest także zaznaczanie przez małżonków opcji, że rozliczają się razem, w czasie kiedy jedno z nich, prowadząc firmę, musi odprowadzać podatek (czytaj też wniosek o urlop bezpłatny) liniowy. Ogonków na razie nie ma, zatem warto z tego skorzystać. Przesyłając deklarację już teraz, możemy się spodziewać, iż szybko uzyskamy zwrot podatku. To, jak szybko pozyskamy pieniądze, zależy od kilku czynników: czasu złożenia PIT 37, sposobu, w jaki to uczynimy oraz podania lub nie podania numeru konta . Najszybciej zwrot otrzymają te osoby, jakie złożą deklarację możliwie prędko, drogą elektroniczną i podadzą swój numer konta bankowego. Mogą się spodziewać pieniędzy w czasie prawie dwóch tygodni. Często zwrot przychodzi prędko, po kilku dniach.

Rozliczenie podatku dochodowego przez sieć internetową jest bardzo łatwą formą dokonania tego kłopotliwego do tej pory obowiązku. Dzięki temu, iż można deklarację posłać drogą elektroniczną, unikamy kolejek w urzędach skarbowych a także pocztowych i mamy pewność, że deklaracja została wypełniona dobrze. Po pierwsze szczędzimy czas, możemy to robić w każdej chwili w domu. Wymogiem jest posiadanie komputera z dojściem do sieci. Powinniśmy też zainstalować odpowiednią wtyczkę, jaka umożliwia nam dokonanie tego rozliczenia. W trakcie wpisywania informacji system poprowadzi nas „za rękę”, krok po kroku, wskazując potencjalne błędy, a również przeliczy za nas część merytoryczną zeznania, zatem poprawnie wyliczy podatek od pozyskanego dochodu.