A może, by spróbować handlować lekarstwami

Kiedy chcemy rozkręcić własny interes nie zawsze myślimy, że to sensowne. To znaczy nie do końca wiemy jak się wszystkim zająć. Jednak jest całe mnóstwo możliwości, które w pewien sposób są w stanie nam ułatwić początki.

Apteka

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli na przykład chcielibyśmy posiadać własną aptekę, to najsensowniej będzie podpiąć się pod istniejące aptekilub wyszukać firmę, która zajmuje się prowadzeniem różnych aptek. Wtedy będzie można pomyśleć o czymś takim jak franczyza apteki. Przedsiębiorstwa, które biorą na siebie organizację całych aptek, jak również organizują umowy (zobacz anulowanie umowy o pracę) ze spółkami farmaceutycznymi szukają osób, które zechciałyby podjąć współpracę z nimi, tzn. takich ludzi, którzy chcą prowadzić jakąś aptekę w konkretnym mieście. Ale by podjąć taką współpracę niezbędny jest wkład własny, czyli pieniądze, które trzeba przekazać firmie, która pomaga w organizacji prowadzenia apteki, bo jak wiemy na tym świecie nic nie jest za darmo.

apteka

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Pomysł na biznes

Czasem dowiadujemy się, że pewne sklepy opierają się na zasadzie franczyzy i nie do końca wiemy, co to jest. A poza zwykłymi spożywczakami możliwe jest również np. franczyza apteki i jeszcze wiele innych opcji. Tego typu rozpoczynanie rozkręcania interesu jest związane z odgórnie przedstawioną koncepcją firmy, z którą zgadzamy się współpracować. Dokładniej podejmujemy decyzję o tym, by prowadzić interes podług ustalonych przez daną firmę zasad. Na przykład firma X postanawia utworzyć kilkanaście aptek w kilku miejscowościach, apteki te będą miały ten sam szyld.

Co oznacza, że w którejkolwiek miejscowości wejdziemy do takiej apteki od razu powinniśmy mieli świadomość, co to za apteka. To oznacza, że w każdym miejscu wszystko ma być podobnie ogarnięte. Gdy zdecydowaliśmy się na franczyzę musimy pamiętać, że musimy dostosować się do już ustalonych zasad. Nie ma tu miejsca na innowacyjność. Jeśli chcemy wprowadzać w życie swoje pomysły to sami musimy rozkręcić interes, bez bawienia się w franczyzę. A jeżeli już zdecydowaliśmy się na taki krok, to trzeba pamiętać, że trzeba sporo się przy tym napocić, żeby wszystko działało tak jak powinno. Oczywiście gdy wybieramy się po lekarstwa do apteki, to nie myślimy o tym jaka to apteka, najistotniejsze, żeby można było dostać lekarstwa, których potrzebujemy. Chociaż musimy przyznać, że dzięki różnym promocjom apteki próbują przyciągać klientów.